Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Sprendimai

VU GMC doktorantai tarptautiniame konkurse „iDEC 2021“ laimėjo aukso medalį

VU GMC doktorantai tarptautiniame konkurse „iDEC 2021“ laimėjo aukso medalį

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) doktorantai Jonas Juozapaitis ir Lorenzo Camisi tarptautiniame molekulinės biologijos srities konkurse „iDEC 2021“ (International Directed Evolution Competition) iškovojo aukso medalį.

Pasak VU GMC direktoriaus dr. Gintaro Valinčiaus, komanda „Vilnius_GMC“ pasiūlė sprendimą peprogramuoti baltymą, patogeninių bakterijų naudojamą dauginimuisi, ir paversti jį naujo tipo antibakteriniu preparatu prieš vieną pavojingiausių patogenų – auksinį stafilokoką (Staphylococcus aureus). Ši bakterija, jeigu įgytų visišką atsparumą šiuo metu žinomiems antibiotikams, lemtų per 80 proc. infekuotųjų mirtingumą.

„Projektas buvo vykdomas panaudojant VU GMC kartu su Harvardo universiteto mokslininkais sukurtą mikroskysčių technologiją, todėl nenuostabu, kad mūsų doktorantai turėjo ir puikų mentorių – šios technologijos kūrėją prof. Liną Mažutį. Neabejojame, kad mūsų labai talentingų doktorantų atradimai kada nors leis kurti kokybiškai naujus vaistus, skirtus gydyti pavojingiausias infekcines ligas. Ačiū, Jonai ir Lorenzo, už puikią pergalę!“ – džiaugėsi ir dėkojo VU GMC direktorius.

Patys laureatai J. Juozapaitis ir L. Camisi pasakojo, kad jie taip pat buvo apdovanoti „The Most Potential Tool“ premija, o kartu su dar dviem komandomis – „Best Community Building“ premija. Komanda pasižymėjo ir tokiose kategorijose kaip „Screening Assay Award“, „Best Presentation“ ir „Best Target Molecule“.

„Kartu su doktorantu L. Camisi dviese sudarėme komandą „Vilnius_GMC“ ir dalyvavome „iDEC 2021“ konkurse. Tai pirmi šio konkurso metai, o pats konkursas labai primena „iGEM“, tik tyrimų kryptis yra specifiškesnė. Konkurso esmė – panaudojant kryptingos evoliucijos metodus patobulinti baltymą, genomą arba biocheminį kelią organizme. Konkursas vyko vasarą, o dabar surengta baigiamoji konferencija“, – pasakojo konkurso laimėtojai.

Daugiau apie „Vilnius_GMC“ projektą „Ultra-high throughput evolution of a bacterial endolysin as a new antimicrobial agent“ skaitykite čia.

„iDEC 2021“ (International Directed Evolution Competition) – tai naujas tarptautinis molekulinės biologijos srities konkursas, kurio tikslas – skatinti kryptingos evoliucijos metodų panaudojimą kuriant naujus biotechnologinius produktus.