Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Sprendimai

 „Starlink“ palydovinis internetas užtikrins stabilų ryšį keliaujantiems traukiniais

 „Starlink“ palydovinis internetas užtikrins stabilų ryšį keliaujantiems traukiniais

Keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ traukiniuose pradeda diegti palydovinį interneto ryšį „Starlink“. Palydoviniu ryšiu aprūpinti jau trys traukiniai, rudenį palydovinis ryšys bus įrengtas dar keturiuose. Traukiniai su palydoviniu interneto ryšiu kursuos populiariausiais maršrutais Vilnius–Ryga ir Vilnius–Klaipėda, nes šiuose maršrutuose yra daugiau kelio ruožų, kur susilpnėja įprastas interneto ryšys. Kituose traukiniuose numatyta iki metų pabaigos sustiprinti 5G interneto ryšį. 

Šiuo metu traukiniams važiuojant pro miškingas ir atokesnes Lietuvos teritorijas interneto ryšys veikia su trikdžiais, todėl siekiant labiau stiprinti interneto ryšio kokybę, buvo ieškoma papildomų inovacijų.

„Norime, kad traukiniautojams kiekviena kelionė būtų maloni ir patogi. Kelionė praranda žavesio be gero interneto ryšio, kuris leidžia kelionėje nepertraukiamai dirbti, žiūrėti filmą, ar klausytis mėgstamos muzikos. Todėl ieškojome ir radome sprendimus, kurie padės išlaikyti stabilų ir greitą interneto ryšį traukiniuose”, – sako  Kristina Meidė, „LTG Link“  vadovė.      

Numatoma, kad palydovinis internetas bus automatiškai aktyvuojamas tuose ruožuose, kuriuose susilpnėja įprastas interneto ryšys, todėl vienu metu bus efektyviai naudojamos abi – palydovinio ir mobilaus – ryšio technologijos. Interneto ryšiui traukiniuose įtaką daro keleivių, besinaudojančių internetu skaičius, traukinio geografinė padėtis bei šalia maršruto esantys operatoriaus bokštai. 

Belaidis interneto ryšys traukiniuose svarbus tiek savo reikmėms juo besinaudojantiems keleiviams, tiek patogiam atsiskaitymui už paslaugas mokėjimo kortele. Šiuo metu palydoviniu ryšiu aprūpinti jau 3 traukiniai, rudenį  palydovinis ryšys bus įrengtas dar 4 traukiniuose.