Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Sprendimai

Lietuvos startuolių ekosistemą augins Silicio slėnio įmonė “Plug and Play”

Lietuvos startuolių ekosistemą augins Silicio slėnio įmonė “Plug and Play”

Daugiau kaip 50 vietovių Azijoje, Europoje, Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės bei Pietų Amerikoje, veikianti garsi Silicio slėnio įmonė “Plug and Play” pradeda savo veiklą Lietuvoje. Startuolių akceleratorius per beveik trejus metus Lietuvoje išaugins 60 inovatyvių verslų.
 
„Stipriname Lietuvos startuolių ekosistemą – įgyvendindami visas akceleravimo programas, iš viso investuosime apie 63 mln. eurų. Sudaryta sutartis su „Plug and Play“ – dar vienas žingsnis į priekį, kuris tiek Lietuvos, tiek šalies verslams padės tapti labiau matomiems ir konkurencingesniems tarptautinėje erdvėje. Ir tai tik pradžia. Užsibrėžėme tikslą per artimiausius metus mūsų startuolių ekosistemą išauginti trigubai“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
 
Iki 2026 m. kovo „Plug and Play“ įvykdys 5 akceleravimo ciklus, kurių kiekviename dalyvaus nuo 10 iki 15 atrinktų startuolių. Kiekvienas ciklas truks 12 savaičių. Ciklai baigsis tarptautiniais renginiais, kurių metu programos dalyviai savo kuriamą produktą ar paslaugą pristatys tarptautinėse rinkose veikiantiems investuotojams.
 
Pasak Karolio Žemaičio, ekonomikos ir inovacijų viceministro, Lietuva yra viena sparčiausiai augančių startuolių ekosistemų Centrinėje ir Vidurio Europoje. Per keletą metų jos vertė padidėjo 17 kartų ir siekia beveik 10 mlrd. Eurų.
 
Tikimasi, kad akceleratorius padidins Lietuvos startuolių tarptautinės plėtros kompetencijas – kiekvieno akceleravimo ciklo metu bus organizuojami mokymai, kaip plėstis į tarptautines rinkas, o žinias perduos didelę patirtį turintys mentoriai iš viso pasaulio.
 
„Tikiu, kad mūsų inovatyvūs verslai maksimaliai pasinaudos visomis „Plug and Play“ atveriamomis galimybėmis. „Plug and Play“ ne tik išaugins 60 verslų, bet ir perduos šalies startuoliams ekspertines žinias, padės jiems užmegzti ryšius su užsienio investuotojais, rizikos kapitalo atstovais, didžiosiomis korporacijomis“, – sako Inovacijų agentūros vadovė Romualda Stragienė.
 
Kasmet „Plug and Play“ vykdo daugiau kaip 60 akceleravimo programų keturiuose žemynuose. JAV kompanijos tinklą sudaro daugiau kaip 50 tūkst. startuolių ir daugiau kaip 500 korporacijų, ji bendradarbiauja su šimtais investuotojų ir rizikos kapitalo fondais.