Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Sprendimai

Lietuva įžengė į Silicio slėnį – veiklą pradeda „InnoHub Lithuania“

Šaltinis
Lietuva įžengė į Silicio slėnį – veiklą pradeda „InnoHub Lithuania“

Silicio slėnyje (JAV) Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Inovacijų agentūros iniciatyva oficialiai atidarytas „InnoHub Lithuania“, kuris padės Lietuvos inovatyviems verslams, pažangių technologijų kūrėjams užmegzti ir plėtoti ryšius su partneriais JAV, o Lietuvos aukštųjų technologijų produktų ir paslaugų eksportuotojams – įsitvirtinti strategiškai svarbioje JAV rinkoje. „InnoHub Lithuania“ prisijungė prie jau beveik dešimtmetį sėkmingai JAV veikiančio „Nordic Innovation House“.

„Įvykdėme dar vieną įsipareigojimą – pagaliau Lietuva įsikūrė Silicio slėnyje. „InnoHub Lithuania“ taps svarbia jungtimi tarp Lietuvos ir JAV startuolių bei inovatorių, padės užmegzti tikslinius kontaktus, suteiks pagalbą lietuviškų aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų eksporto į JAV klausimais“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„InnoHub Lithuania“ teiks visapusišką pagalbą Lietuvos aukštųjų technologijų įmonėms, prioritetas bus teikiamas įmonėms, veikiančioms informacinių ir ryšių technologijų, lazerinių technologijų, biotechnologijų srityse. „InnoHub Lithuania“ suburs JAV mentorius, kurie konsultuos inovatyvius Lietuvos verslus – tai verslo plėtros, pardavimų, rinkodaros, verslo teisės, finansų ekspertai. Taip pat organizuos konferencijas, parodas, vykdys verslo misijas, kurių metu pristatys JAV investuotojams Lietuvos verslo potencialą ir šalies inovacijų ekosistemą. Lietuvos inovacijų skatinimo pajėgumai Kalifornijoje bus stiprinami kartu su Lietuvos generalinio konsulato ir komercijos atašė Los Andžele komanda.

„Pasaulyje lyderiaujanti JAV rinka neabejotinai gali atverti plačias galimybes Lietuvos eksportui. Turime nemažai sėkmingų Lietuvos įmonių bendradarbiavimo su JAV pavyzdžių, lėmusių jų spartų augimą, todėl labai svarbu, kad ši rinka būtų prieinama dar didesnei daliai perspektyvių aukštųjų technologijų verslų. Remdamiesi sukaupta darbo su verslo atstovais patirtimi, identifikavome pagrindines plėtros į JAV kliūtis ir baimes. Tai – teisinės ir mokestinės aplinkos bei verslo kultūros skirtumai, iššūkiai rasti ir užmegzti tikslinius verslo kontaktus, didelė konkurencija su kitų šalių verslais. „InnoHUB Lithuania“ turės didelį paslaugų paketą Lietuvos eksportuotojams, kuris padės įveikti šias kliūtis“, – sako Inovacijų agentūros vadovė Romualda Stragienė.

„InnoHub Lithuania“ įsilies į Silicio slėnyje įtakingos „Nordic Innovation House“ bendruomenę. Tai Lietuvai suteikia galimybę ne tik naudotis „Nordic Innovation House“ per beveik dešimtmetį sukaupta patirtimi ir ryšiais JAV, bet ir stiprinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Skandinavijos šalių – užmegzti partnerystę su Šiaurės šalių įmonėmis, startuoliais, mokslo institucijomis, verslumą ir inovacijas skatinančiomis agentūromis.

Į „InnoHub Lithuania“ atidarymą susirinko Lietuvos įmonių atstovai ir jų partneriai JAV, „Nordic Innovation House“ nariai, San Fransisko lietuvių bendruomenės nariai.

Skaitykite daugiau Inovacijų agentūra