Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Sprendimai

Didžiausias Lietuvoje saulės energijos parkas pradeda elektros gamybą

Didžiausias Lietuvoje saulės energijos parkas pradeda elektros gamybą

Gegužės 2 d. atidaryta naujausias saulės energijos parkas Molėtuose. Šis parkas yra pats didžiausias šiuo metu Lietuvoje pastatytas saulės parkas.

Molėtų regione įrengtame 100 MW saulės energijos parke, kuris užima apie 150 hektarų plotą, sumontuota per 150 tūkstančių saulės elektrinės modulių ir įrengta elektros pastotė. Tai pirmoji didelė danų įmonės „Nordic Solar“ investicija Lietuvoje. Naujasis saulės parkas taip pat ženkliai prisidės siekiant energetinės nepriklausomybės.

Lietuva yra užsibrėžusi ambicingus tikslus energetikos srityje –  siekiama nacionalinės elektros generacijos didinimo iki visiškos energetinės nepriklausomybės.  Šalis artėja šio tikslo link kurdama tvarią ir didelę pridėtinę vertę kuriančią energetikos pramonę. „Džiaugiamės, kad pradėjus elektros gamybą „Nordic Solar“ saulės elektrinių Molėtų, Švenčionių ir Jonavos parkuose, padidės nacionalinė saulės elektrinių instaliuota galia, o atsinaujinanti energija galės pasiekti daugiau namų ūkių“, – sakė energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė. Pasak viceministrės, dvišalis Danijos ir Lietuvos įmonių bendradarbiavimas turi didelį potencialą vystant atsinaujinančios energijos projektus.

„Šiandien džiaugiamės viena svarbiausių mūsų įmonės investicijų į Lietuvos energetikos infrastruktūrą. Mums tai svarbus pasiekimas. Molėtų parkas yra pats didžiausias šiuo metu Lietuvoje pastatytas saulės parkas. Tai sėkmingo bendradarbiavimo su Lietuvos institucijomis bei Molėtų savivaldybe rezultatas. Kartu siekiame bendro tikslo – skatinti elektros gamybą iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Didžiuojamės galėdami prisidėti prie Lietuvos politinių tikslų mažinant klimato kaitos pasekmės bei ambicijų siekiant energetinės nepriklausomybės“, – teigia „Nordic Solar“ generalinis direktorius Nikolaj Holtet Hoff.

Saulės energija yra sparčiausiai augantis energijos šaltinis ES. Spartesnis jos diegimas padeda mažinti elektros energijos kainą ir priklausomybę nuo importuojamo iškastinio kuro. 

Lietuva yra užsibrėžusi ambicingus atsinaujinančių energijos išteklių tikslus. Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje iškeltas tikslas, kad iki 2030 m. Lietuvoje būtų įrengta 4,1 GW saulės šviesos energijos elektrinių, o iki 2050 m. šis skaičius pasiektų 9 GW. Vien per 2022–2023 m. elektros energijos skirstomuosiuose tinkluose buvo įrengta per 800 MW atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) elektrinių, daugiau nei per 6 metus prieš tai. Per ateinančius dešimtmečius AEI plėtra įgaus dar didesnį pagreitį, leidžiantį paspartinti esminius šalies energetikos sistemos pokyčius.

Šiuo metu Lietuvos elektros energetikos sistemoje saulės šviesos elektrinių įrengtoji galia sudaro 1,3 GW, o tai reiškia, kad jau dabar yra įgyvendinta maždaug trečdalis 2030 m. išsikelto tikslo.