Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Gyvenimas
Valdymas

Vilnius varžosi dėl Europos žaliosios sostinės titulo

Vilnius varžosi dėl Europos žaliosios sostinės titulo

Vilnius tapo Europos žaliosios sostinės 2025 m. konkurso finalininku. Kartu su Gracu (Austrija) ir Gimaraešu (Portugalija) Lietuvos sostinė varžosi dėl 2025 m. Europos žaliosios sostinės titulo daugiau nei 100 000 gyventojų turinčių miestų kategorijoje. Visi trys miestai priklauso „Arqus“ aljansui.

Europos Komisijos įsteigtas Žaliosios sostinės apdovanojimas skiriamas miestams už pastangas gerinti aplinką ir ekonomikos bei gyvenimo kokybės lygį miestuose. Apdovanojimas kasmet atitenka vienam miestui, pirmaujančiam draugiškos aplinkos kūrimo srityje.

Tikimasi, kad miestai nominantai dėl savo aktyvios veiklos aplinkos išsaugojimo srityje sulauks daugiau privačių investicijų ir valdžios paramos.

„Arqus“ aljansas siekia skatinti „iš apačios“ kylančias iniciatyvas, siekdamas visapusiškai panaudoti švietimo, mokslinių tyrimų, inovacijų ir sklaidos sinergiją, galinčią pasitarnauti tvariai miesto plėtrai.

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti 2023 m. spalio 5 d. Taline (Estija). Spalio pradžioje „Arqus“ miestai pristatys vertinimo komisijai savo bendrą aplinkosaugos viziją ir miesto ateities plėtros gaires, taip pat laimėjimo atvejui skirtą komunikacijos strategiją.

Europos žaliosios sostinės titulą gavęs miestas bus apdovanotas 600 000 eurų prizu. Jis bus skiriamas miesto aplinkos gerinimo strategijai įgyvendinti ir piliečių įsitraukimui į aktyvią veiklą skatinti.