Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Valdymas

Tomui Okmanui ir Eimantui Sabaliauskui suteiktas nacionalinio mecenato vardas

Tomui Okmanui ir Eimantui Sabaliauskui suteiktas nacionalinio mecenato vardas

Tomui Okmanui ir Eimantui Sabaliauskui, bendrovės „Tesonet Global“ akcininkams, Vyriausybė suteikė nacionalinio mecenato vardą už skirtą 1 mln. 22,5 tūkst. paramą viešajai įstaigai „Mėlyna ir geltona“. Šios įstaigos skiriama parama Ukrainai pripažinta mecenuojamuoju projektu.

Pagal Mecenavimo įstatymo nuostatas, projektą pripažįsta mecenuojamuoju, nacionalinio mecenato vardą suteikia ir sprendimus dėl nacionalinio mecenato vardo panaikinimo kultūros ministro teikimu priima Vyriausybė, įvertinusi Mecenavimo tarybos siūlymą.

Nacionalinio mecenato vardas suteikiamas už ne mažesnę kaip 1 mln. eurų paramą mecenuojamajam projektui įgyvendinti.

Tai jau antras kartas nuo tada, kai 2018 m. priėmus Mecenatystės įstatymą suteikiamas nacionalinio mecenato vardas. 

Pirmą kartą šis vardas skirtas bendrovės „Teltonika“ steigėjui ir savininkui Arvydui Paukščiui už paramą atstatant Balbieriškio Švč. Mergelės Marijos Rožančinės bažnyčią.

Kultūros ministerija planuoja kasmet lapkričio 15-osios, Mecenatystės dienos, proga pagerbti nacionalinius, savivaldybės ir bendruomenės mecenatus bendrame renginyje.

Mecenatų vardai įrašomi į Mecenatų knygą, ji pildoma ir saugoma Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

Parengta pagal BNS pranešimą.