Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Valdymas

Pasirašytas ketinimų protokolas su Vokietijos įmone „Rheinmetall“ dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje

Pasirašytas ketinimų protokolas su Vokietijos įmone „Rheinmetall“ dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje

Balandžio 16 d. pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas bei „Rheinmetall AG“ tarptautinių strateginių programų plėtros direktorius Maximilian Froch.
 
Pasirašytas dokumentas pažymi abipusius įsipareigojimus ir ketinimus dėl kuo ankstesnės 155 mm amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų pradžios ir tam būtinų sąlygų įgyvendinimo.

Kaip sakė Aušrinė Armonaitė, ekonomikos ir inovacijų ministrė, susitarimas statyti amunicijos gamyklą Lietuvoje pritrauks investuotojų, kurie čia gamins ginkluotę, mažins šalies priklausomybę nuo iš tarptautinių rinkų įsigyjamos ginkluotės. Tai prisidės prie Lietuvos saugumo. 


„Nors trokštame kuo greitesnės Ukrainos pergalės, tačiau puikiai suprantame, kad Rusija išliks didžiausia grėsme Europai dar ilgą laiką. Todėl turime kuo sparčiau investuoti ne tik į tinkamą karinį pasirengimą ir visuomenės atsparumą, bet ir gynybos pramonę. „Rheinmetall“ amunicijos gamykla – praktinis pavyzdys, kad tai darome jau dabar. Ši gamykla bus svarbi Lietuvai, Ukrainai ir visam mūsų regionui, savo ruožtu Vyriausybė padarys viską, kas nuo jos priklauso, kad ji galėtų pradėti veiklą kuo anksčiau“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.
 
Kaip sakė „Rheinmetall AG“ tarptautinių strateginių programų plėtros direktorius M. Froch,   šio Ketinimo protokolo pasirašymas yra ilgalaikio bendradarbiavimo pagrindas.