Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Valdymas

NATO viršūnių susitikimo metu Ukrainai – 33 tūkstančių vilniečių vėliavų

NATO viršūnių susitikimo metu Ukrainai – 33 tūkstančių vilniečių vėliavų

Liepos 11 – 12 dienomis Vilniuje vyksiantis NATO viršūnių susitikimas turės  didelę reikšmę Ukrainai ir visam demokratiškam pasauliui. Viliamasi, kad prie Aljanso prisijungus Suomijai, o netrukus, tikėtina, ir Švedijai, Ukraina galėtų tapti 33-čia NATO nare.

Dvi didžiausios Ukrainą remiančios labdaros organizacijos „Blue / Yelow“ ir „Stiprūs kartu“, bendradarbiaudamos su visuomeniniu transliuotoju LRT, skelbia akciją „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO!“. Jos tikslas – atkreipti pasaulio lyderių ir žiniasklaidos dėmesį į lietuvių paramą nuo karo siaubo kenčiančiai Ukrainai.

„Mūsų sumanymas susideda iš dviejų dalių. Pirmiausia, birželio 25 d. Ukrainos sostinėje startuoja bėgimo maratonas Kijevas – Vilnius. Jo metu ukrainiečiai ir lietuviai, žinomi sportininkai, muzikantai bei visuomenininkai keisdamiesi neš Ukrainos kovinę vėliavą į Vilnių. 33 bėgikai per 16 dienų įveiks apie 1500 km ir atneš simbolinę žinią – Ukraina verta būti NATO“, – sakė organizacijos „Stiprūs kartu“ iniciatorius Edmundas Jakilaitis.

Birželio 24 d. kovos vėliavą su mūšių ženklais – kulkų pramuštomis skylėmis, mūšio lauke netoli Bachmuto organizatoriams perdavė buvęs Rados narys, Ternopilio gubernatorius, o dabar 10-tos šturmo brigados „Edelveis“ vadas Stepan Barna.   

Kovos vėliavos pasitikimas ir jos pakėlimo ceremonija organizuojama liepos 11 dieną Vilniaus Lukiškių aikštėje. Čia vyks baigiamasis koncertas su lietuvių ir ukrainiečių atlikėjų pasirodymais.

Antroji akcijos dalis – Ukrainos vėliavų jūra Vilniaus ir visos Lietuvos gatvėse.

„Kviečiame visus nuo liepos 7 d. prie savo namų, prie įstaigų, languose, balkonuose ir automobiliuose iškelti ukrainietišką dvispalvę. Laikykime jas bent iki 13 dienos, kad pasaulis pajustų mūsų paramos jėgą. Sekantį kartą jas kelsime, kai Ukraina švęs visų mūsų pergalę“, – ragino „Blue / Yellow“ steigėjas Jonas Ohman.

Prie akcijos „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO!“ jungiasi privatūs verslai ir valstybinės institucijos. Skaičiuojama, jog vien Vilniuje turėtų plevėsuoti ne mažiau 33 tūkst. Ukrainos vėliavų.

Parengta pagal BNS pranešimą žiniasklaidai.