Lietuva nuo pirmųjų Rusijos sukelto karo Ukrainoje dienų, ne tik atvėrė savo namų duris nuo karo bėgusiems ukrainiečiams, bet ir nuolatos teikė Ukrainai karinę, humanitarinę, finansinę pagalbą. Skaičiuojama, kad bendra Lietuvos parama Ukrainai pasiekė 1 mlrd. eurų, o tai sudaro 1,42 proc. BVP 2022 metais. Lietuva, viena pirmųjų valstybių pasaulyje, pradėjo Ukrainos atstatymo darbus ir aktyviai kviečia mūsų šalies pavyzdžiu sekti ir kitas šalis.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė konferencijos „Ukraine Recovery Conference“ metu vykusioje sesijoje kartu su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Jamesʼu Cleverly ir Kroatijos užsienio reikalų ministru Gordanʼu Grlićʼu Radmanʼu aptarė Ukrainos atstatymo darbus bei užsibrėžtus šalių tikslus.

„Buvimas šios konferencijos dalimi suteikia galimybę ne tik išreikšti politinę poziciją, tačiau taip pat susitikti su verslo atstovais ir aptarti labai konkrečius Ukrainos poreikius bei tolesnius atstatymo darbus. Tai itin svarbu, nes be privataus verslo ir organizacijų įsitraukimo Ukrainos atstatymas taptų kone neįmanomu. Taip pat, siekiant atkurti modernią, atsparią ir novatorišką Ukrainą, itin svarbu sutelkti dėmesį į inovacijas ir skaitmenizaciją, kur Ukraina jau dabar turi stiprius pagrindus ir net karo sąlygomis užtikrina technologijų tinkamą veikimą“, – renginio metu kalbėjo A. Armonaitė.
Lietuva jau įgyvendina Ukrainos infrastruktūros atstatymo projektus. Vienas iš jų jau užbaigtas – ukrainiečiams perduota mobilioji gyvenvietė Borodyankoje, skirta 36 namų netekusioms šeimoms. Lietuva siekia atstatyti sprogimų apgadintą mokyklą Borodyankoje ir rūpinasi darželio Irpinėje renovacija. Tikimasi, kad projektai bus užbaigti šių metų rudenį. Taip pat Lietuva pradėjo elektros skirstomojo tinklo modernizavimo darbus Mykolajive.
Visi projektai įgyvendinami jungtinėje darbo grupėje ir Lietuva glaudžiai bendradarbiauja su Ukrainos partneriais. Lietuva taip pat yra pasirengusi padėti Ukrainos IT ir technologijų sektoriams, dalytis savo kompetencijomis kelių sektorių skaitmeninimo srityje.