Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Valdymas

Lietuva Ukrainai perdavė kovoje itin reikalingą karinę technologiją

Šaltinis
Lietuva Ukrainai perdavė kovoje itin reikalingą karinę technologiją

Lietuva tęsia nenutrūkstamą karinės paramos tiekimą Ukrainai ir lapkričio 10 d. perdavė siuntą antidronų ir generatorių. Ukrainai perduodami antidronai pasitarnaus kovoje su priešu.

„Lietuva Ukrainai siunčia technologijas, kurios padeda šiuolaikiniame kovos lauke. Svarbu suprasti, kad šiandienos karui reikalingos tokios modernios technologijos, kaip antidronai ar kita moderni įranga. O generatoriai perduodami galvojant apie nenumaldomai artėjančią žiemą, kuri, matyt, bus sunki“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pasak Ukrainos kariuomenės vado generolo Valerijaus Zalužno, Ukrainai šiuo metu itin reikia pažangių dronų technologijų, elektroninės kovos pajėgumų ir įrangos, skirtos minoms nukenksminti.

Lietuva šiemet Ukrainai jau perdavė sraigtasparnius Mi-8, priešlėktuvinius pabūklus L-70 su amunicija, šarvuotuosius transporterius M113, milijonus šovinių, granatsvaidžių amuniciją, radiolokacinės įrangos komplektus ir daug įvairios kitos paramos.

Be perduodamos karinės technikos ir įrangos, Lietuva nuolat aktyviai apmoko ukrainiečių karius, teikia ukrainiečiams gydymą ir reabilitaciją, rengia ekspertines konsultacijas, skiria lėšas į tarptautinius paramos Ukrainai fondus.

Lietuva jau yra sudariusi ir ilgalaikės paramos Ukrainai planą, 2024–2026 metams yra numatytas naujas 200 mln. eurų vertės karinės paramos Ukrainai paketas. Bendras jau suteiktos mūsų šalies paramos Ukrainai paketas siekia daugiau nei 1 milijardą eurų arba daugiau nei 1,2 proc. BVP, pusę šios sumos sudaro karinė parama.

Skaitykite daugiau Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija