Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Valdymas

Lietuva pasirašė sutartį su karinės pramonės milžine „Rheinmetall“

Šaltinis
Lietuva pasirašė sutartį su karinės pramonės milžine „Rheinmetall“

Žengtas dar vienas žingsnis stiprinant Lietuvos gynybos ir saugumo pramonę – ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pasirašė susitarimą su Vokietijos karinės pramonės milžine „Rheinmetall“ dėl jos plėtros Lietuvoje. Projektui suteiktas stambaus projekto statusas.  

„Rheinmetall“ gamyklos Lietuvoje įkūrimas – tai itin reikšmingas žingsnis siekiant atliepti neatidėliotinus mūsų šalies gynybos ir saugumo poreikius. Jis padės užsitikrinti nenutrūkstamą prieigą prie būtiniausių ginklų ir šaudmenų, nes Europos gynybai reikalingus produktus gaminsimės patys. Investavus daugiau kaip 180 mln. eurų, naujoje gamykloje taip pat tikimasi sukurti mažiausiai 150 naujų darbo vietų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė. 

Investicinio projekto lokaciją ketinama paskelbti artimiausiomis savaitėmis. Tikimasi, kad gamykla per metus pagamins dešimtis tūkstančių šaudmenų.

„Esame dėkingi už šią ilgalaikę partnerystę su Lietuva. Ji dar kartą patvirtina mūsų siekį būti vienu iš nacionalinio ir tarptautinio saugumo užtikrinimo ramsčių“, – teigia Armin Pappergeris, „Rheinmetall“ generalinis direktorius. 

„Vertiname, kad Lietuva pasirinko mus savo gynybos pramonės partnere. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šalies suverenumo stiprinimo amunicijos srityje“, – sako Maximilianas Frochas, „Rheinmetall“ Tarptautinių strateginių programų organizavimo skyriaus vadovas.

Siekdamas užtikrinti Lietuvos saugumą, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva Seimas taip pat pritarė įstatymų pakeitimams, kuriais sudaromos palankesnės sąlygos plėtoti stambius projektus. Šiomis nuostatomis galės pasinaudoti investuotojai, tarp jų – ir „Rheinmetall“.

Pakeitimais supaprastinamos su teritorijų planavimu, žemės sklypų formavimu ir statyba susijusios procedūros. Taip sudaromos sąlygos tokios gynybos pramonės veiklą Lietuvoje pradėti per kuo trumpesnį terminą.

Šie įstatymų pakeitimai parengti bendradarbiaujant su Krašto apsaugos ministerija, Aplinkos ministerija ir Vyriausybės kanceliarija. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta ir nuo 2021 m. pradėta taikyti stambių investicinių projektų, kitaip žinomų kaip žaliojo koridoriaus projektai, iniciatyva leidžia kur kas lengviau ir greičiau įsikurti, o kartu projektui suteikiamas valstybei svarbaus projekto statusas ir iki 20 metų laikotarpiu taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas.  

Šiuo metu Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra pasirašiusi sutartis dėl keturiolikos stambių investicinių projektų, kurie padės sukurti beveik 4 tūkst. darbo vietų ir pritraukti daugiau kaip 1,25 mlrd. eurų investicijų.

Skaitykite daugiau Ekonomikos ir inovacijų ministerija