Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Valdymas

Kviečiami architektai kurti Ateities mokyklą Ukrainai: paskelbtas tarptautinis konkursas

Šaltinis
Kviečiami architektai kurti Ateities mokyklą Ukrainai: paskelbtas tarptautinis konkursas

Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) kartu su Lietuvos architektų sąjunga (LAS) šių metų vasario 22 dieną Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (CVP IS) paskelbė tarptautinį atvirą architektūrinį konkursą, kurio tikslas – išrinkti geriausią architektūrinį pasiūlymą projektui „Ateities mokykla Ukrainoje“.

Geriausių trijų idėjų autoriai bus apdovanoti prizais nuo 8 iki 12 tūkstančių eurų, o su konkursą laimėjusios idėjos autoriais bus sudaryta 300 tūkst. eurų sutartis dėl adaptyvaus techninio projekto sukūrimo.

Konkurso nugalėtoją išrinks tarptautinė vertinimo komisija, kurią sudaro architektai Carl Backstrand (Švedija), Helena Sandman (Suomija), Rolandas Palekas (Lietuva), Viktorija Blažienė (Lietuva), Viktor Zotov (Ukraina) bei Anna Novosad, švietimo ekspertė iš Ukrainos, Mustafa Nayyem, Ukrainos atstatymo ir infrastruktūros plėtros agentūros vadovas bei Artūras Žarnovskis, CPVA „Co-Create Future of Ukraine“ programos vadovas.

„Kartu su Ukrainos ir pasaulio architektais esame pasiryžę sukurti kokybišką, inovatyvų ir Ukrainos poreikius atitinkantį Ateities mokyklos projektą. Kviečiame pasaulio ir Lietuvos architektų bendruomenę prisijungti prie šio kilnaus darbo“, – sako A. Žarnovskis, CPVA „Co-Сreate Future of Ukraine“ programos vadovas.

Šis Lietuvos Vyriausybės inicijuotas projektas, įgyvendinamas kartu su Ukrainos atstatymo ir infrastruktūros plėtros agentūra, skirtas padėti atkurti sugriautą Ukrainos švietimo infrastruktūrą. Konkurso metu bus atrinktas geriausias adaptyviojo techninio mokyklos projekto pasiūlymas, pagal kurį parengtas projektas bus nemokamai naudojamas naujų mokyklų Ukrainoje statybai. Tokiu būdu siekiama ne tik sutaupyti lėšų ir laiko, bet ir sukurti šiuolaikinę, mokinių ir mokytojų poreikius geriausiai atitinkančią Ateities mokyklą Ukrainoje.

Konkursas organizuojamas, prieš tai surengus rinkos konsultacijas, o užduotį konkursui parengė Lietuvos ir Ukrainos architektūros bei švietimo ekspertai.

Už „Ateities mokyklos Ukrainoje“ projekto įgyvendinimą atsakinga CPVA, jau nuo 2014 metų Ukrainoje įgyvendinanti įvairius švietimo infrastruktūros atstatymo bei kitus projektus. Iš Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo šiam projektui skirti 500 tūkst. eurų.

Daugiau apie projektą ir konkurso sąlygas galima rasti čia: https://futureschoolforukraine.eu/

Skaitykite daugiau Future School of Ukraine