Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Valdymas

Ingridai Šimonytei – JAV Nacionalinio demokratijos instituto M. Albright apdovanojimas

Ingridai Šimonytei – JAV Nacionalinio demokratijos instituto M. Albright apdovanojimas

Šiemet Nacionalinio demokratijos instituto Madeleine Albright apdovanojimas įteiktas Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui,  Lietuvos premjerei Ingridai Šimonytei, Moldovos prezidentei Maiai Sandu ir Slovakijos prezidentei Zuzanai Čaputovai, pažymint jų veiklą ginant demokratijos ir laisvės vertybes. Apdovanojimai buvo įteikti Vašingtone gruodžio 6 d.

Savo kalboje apdovanojimų įteikimo ceremonijos metu Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė pabrėžė demokratijų solidarumo svarbą nenuolaidžiaujant agresoriui, bei pažymėjo Lietuvos išmoktų pamokų svarbą stiprinant demokratinių šalių atsparumą autoritariniams režimams.

Šiandien Lietuvos nepriklausomybės ir demokratijos principai yra tvirti todėl, kad mes gerai išmokome pamokas, kurios kilo iš skaudžios patirties gyvenant šalia kaimyno, naudojančio energetiką, melą, kibernetines atakas kaip ginklą. Patyrusi energetinį šantažą, Lietuva pasistatė suskystintų dujų terminalą. Patyrusi kitas hibridines atakas, Lietuva atitinkamai mažino įvairiapusę priklausomybę nuo Rusijos ir didino savo atsparumą. Šiandien tokia toliaregiška politika duoda vaisių, o savo patirtimi mes galime dalintis su kitomis šalimis, pabrėžė I. Šimonytė.

Tik stiprios ir atsparios demokratijos bei tokių demokratinių šalių vienybė yra esminis veiksnys siekiant ilgalaikės taikos ir gerovės pasaulyje, pažymėjo premjerė.

Lietuvos premjerė pabrėžė, kad šiandien herojiškai gindamasi pati, Ukraina gina fundamentalius tarptautinės teisės principus ir taiką už savo sienų, todėl ukrainiečių kova lems demokratijos ateitį Europoje.

„Pasaulio autokratiniai režimai atidžiai stebi, ar agresoriui bus nusileista, ar demokratinės šalys pavargs remdamos Ukrainą. Tai yra išbandymas mums visiems“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Padėkodama už įteiktą Madeleine Albright vardo Demokratijų apdovanojimą Ministrė Pirmininkė pažymėjo buvusios JAV valstybės sekretorės įkvepiantį pavyzdį visiems, kovojantiems prieš tironiją ir už demokratiją pasaulyje.

Premjerė pridūrė apdovanojimą priimanti pirmiausia kaip priminimą apie bendrą moralinę pareigą remti ukrainiečius, baltarusius ir visus tuos, kurie šiandien vis dar kovoja už teisę gyventi savo laisvoje ir demokratinėje valstybėje.