Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Valdymas

Baltijos šalys ir Vokietija imasi iniciatyvos paversti Europą skaitmeninių technologijų centru

Baltijos šalys ir Vokietija imasi iniciatyvos paversti Europą skaitmeninių technologijų centru

Baltijos šalys ir Vokietija, siekdamos sustiprinti Europą kaip skaitmeninių technologijų centrą, pasiūlė inovacijoms palankių Europos Sąjungos (ES) teisės aktų pakeitimus. Tarp pasiūlymų – bendros skaitmeninės rinkos sukūrimas ir priemonės šiam tikslui pasiekti.

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos ministrai 2023 m. lapkričio mėn. įkūrė Inovacijų klubą. Šis klubas buvo įsteigtas Vokietijos skaitmenizacijos ir transporto ministro Volkerio Wissingo iniciatyva.

„Mūsų tikslas yra paversti Europą pasauline skaitmeninimo lydere ir sukurti palankią aplinką inovatyviems skaitmeniniams sprendimams ir proveržio technologijoms. Inovacijų klubas imasi lyderystės ir mūsų šalių ekspertai teikia konkrečius pasiūlymus, kaip stiprinti žemyno konkurencingumą esminėse skaitmeninimo srityse. Lietuva, kartu su kitomis klubo narėmis, turi sukaupusi nemažai patirties diegiant pažangias skaitmenines technologijas, kurios itin svarbios mūsų ekonomikų augimui“, – spaudos konferencijos metu sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pasak Volkerio Wissingo, susiduriame su stipria konkurencija. Tik sparčiausios ekonomikos su geriausiomis teisinėmis sistemomis turės galimybę pasinaudoti skaitmeninių technologijų privalumais ir taip užsitikrinti savo gerovę. 

„Europoje, ypač žemyno skaitmeninių technologijų sektoriuje, pirmenybę būtina teikti inovacijas kuriančiai laisvajai rinkai. Tai reiškia – mažiau valstybės kišimosi, mažiau izoliacijos ir daugiau laisvės Europos verslams. Inovacijų klubo tikslas – šalinti rinkos kliūtis ir perteklinius verslui taikomus reguliacinius reikalavimus. Norime padidinti duomenų prieinamumą ir skatinti bendrų standartų kūrimą. O valstybė daugiausia dėmesio turėtų skirti konkurencingų sąlygų sudarymui ir plačiajuosčio interneto ryšio plėtrai“, – teigė V. Wissingas.