Šią vasarą Vilnius taps pagrindine „Sky History” atkuriamosios dokumentikos TV serialo „Royal mob (Karališkoji gauja)” lokacija, praneša Vilniaus kino biuras. Dokumentinės serijos atskleidžia spalvingą ir paslaptingą istoriją apie Anglijos karalienę Viktoriją ir keturias jos mylimiausias anūkes – ryžtingąsias seseris Hesse.
Šį kartą Vilnius taps namais Anglijos, Rusijos ir Vokietijos karališkosioms šeimoms. Įvairiuose miesto istoriniuose interjeruose bus atkuriami šių šalių karališkųjų rūmų kambariai, o istorinėms miestų scenoms filmo kūrybinė komanda pasirinko Mykolo ir Bernardinų gatves. Nufilmuoti tokį įvairialypį istorinį serialą yra didelis iššūkis, vis tik serialo prodiuseris Tom Stubberfield džiaugėsi galėdamas filmuoti būtent Lietuvos sositnėje: „Vilnius yra idealus miestas šiai epinei istorijai. Čia yra nemažai istorinių pastatų, kurie yra skirtingi, o senamiestis apskritai yra unikalus. Visa tai projektui duoda taip reikalingo autentiškumo.” Kūrybinė komanda įspėja, jog filmuojant tokio pobūdžio istorinį serialą bus filmuojamos ir susišaudymo scenos ir prašo gyventojų supratingumo.
Šis keturių dalių serialas pasakoja apie įspūdingą karališkąją giminę, kuri valdė kone visą Europą. Per keletą dešimtmečių giminaičių meilės istorijos, vedybos, ginčai bei intrigos sukėlė vieną iš didžiausių pasaulio karinių konfliktų – pirmąjį pasaulinį karą. Audringa istorija yra pasakojama analizuojant Anglijos aralienės Viktorijos keturių mylimiausių anūkių – seserų Hesse – gyvenimus. Visos seserys ištekėjo už svarbiausių Europos monarchų, o šių dvarų intrigos ir dramatiška kova dėl įtakos seseris pavertė priešėmis.
Dvi savaites Vilniuje filmuojamą serialą režisuoja žinomas britų režisierius Fraser MacDonald, projekto prodiuseriai – Tom Stubberfield ir Kate Bullions. Britai džiaugėsi Vilniaus kompaktiškumu ir tuo, kaip lengva čia filmuoti: „Nustebino tai, kad visos lokacijos yra taip arti viena kitos. Mūsų projektas tikrai intensyvus ir ambicingas, todėl toks patogumas tampa neįtikėtinai vertingu privalumu. Europoje sunku rasti kitą miestą, kuriame logistika yra tokia patogi. Galiu drąsiai teigti, kad Vilnius yra idealus miestas šiam projektui. Esame labai laimingi galėdami čia dirbti.”
Lietuva kasmet stiprina savo tarptautinei kino kūrimo pramonei patrauklios šalies reputaciją. 2021 m. mūsų šalyje buvo kuriama 19 užsienio projektų. Iš jų net 10 – Skandinavijos regiono kino projektai – 5 švedų ir 5 norvegų. Dar 3 projektus Lietuvoje filmavo kūrėjai iš Jungtinės Karalystės, čia dirbo ir Vokietijos, Estijos, Lenkijos, Vengrijos, Slovakijos kino kūrėjai. 2021 m. filmų gamintojai, pasinaudoję mokestinės lengvatos schema, iš Lietuvos įmonių surinko daugiau nei 15 mln. eurų neatlygintinų investicijų. Palyginti su 2020 m. rezultatais, ši suma išaugo net 26 proc. Tai – didžiausia gauta suma per visą lengvatos veikimo laikotarpį. Nuo 2019 m. sausio 1 d. Lietuvos ar užsienio kino kūrėjams taikoma 30 pro. pelno mokesčio lengvata, kurios tikslas – sudaryti palankias filmų gamybos sąlygas Lietuvoje šalies ir užsienio filmų gamintojams ir galimybę Lietuvos įmonėms, norinčioms neatlygintinai suteikti lėšų filmo gamybai, susimažinti pelno mokestį.