Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Sprendimai

Verslumo rekordas Lietuvos mokyklose: moksleiviai įsteigė 825 mokomąsias bendroves

Verslumo rekordas Lietuvos mokyklose: moksleiviai įsteigė 825 mokomąsias bendroves

Verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ šį pavasarį inicijavo  „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojamos praktinės verslumo ugdymo programos „accelerator_x“ įgyvendinimą visos Lietuvos mastu. Programos metu pasiekti rezultatai sumušė visus mokyklų verslumo rekordus: šiemet „accelerator_x“ programoje sudalyvavo beveik 3200 moksleivių, kurie įkūrė 825 mokomąsias bendroves, o į programos įgyvendinimą įtraukta ir apmokyta per 130 mokytojų.    

Skyrus rekordinį 840 tūkst. eurų finansavimą praktinių moksleivių verslumo įgūdžių programų aprėpties didinimui, „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojama „accelerator_x” programa išsiplėtė net 3 kartus. Šiemet prie programos prisijungė daugiau nei 100 Lietuvos mokyklų, kuriose savo verslumo įgūdžius augino 3194 9-12 klasių moksleiviai, iš kurių 103 turintys specialiųjų poreikių ar patiriantys socialinę atskirtį mokiniai.  

„Džiugu, jog tiek daug Lietuvos moksleivių šiemet išreiškė norą išbandyti verslininko rolę, realizuoti savo idėjas, kurti ir mokytis. Moksleivių verslumo ugdymas yra viena geriausių investicijų mūsų šalies ekonomikai, o jos grąžą pajausime jau per ateinantį dešimtmetį. Šiemet įvykusi investicija į moksleivių verslumo ugdymą – pavyzdys ir įrodymas, kad turime didžiulį verslumo potencialą jau mokyklos suole, šalyje veikia puiki verslumo ugdymo programa, o kad tai pasiektų kuo daugiau moksleivių –  tereikia gero finansavimo“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.   

„Accelerator_x” programa yra kur kas daugiau nei verslo simuliatorius – jos metu moksleiviai įgijo realios verslo kūrimo patirties, išmoko priimti svarbiausius verslo sprendimus ir praėjo visus verslo vystymo etapus. Programos metu vyko verslumo ir inovacijų stovyklos, „eXpo“ renginiai, organizuotos interaktyvios veiklos, skirtos verslo modeliams pažinti. Projekte dalyvaujantys moksleiviai vis dar konsultuojasi su ekspertais.     

Mokiniams visos programos metu padėjo mokyklose dirbantys mokytojai ir verslo mentoriai. Šiemet buvo apmokytas rekordinis pedagogų skaičius:   75 mokytojai, kurie iki šiol nėra turėję verslumo ugdymo patirties ir dar 56 anksčiau „accelerator_x” programoje dalyvavę mokytojai-ekspertai.   

„Šiemet kaip niekad didelė moksleivių dalis ne tik išbandė, ką reiškia būti verslininku, bet galėjo iš esmės patobulinti savo verslumo įgūdžius – mokėsi lyderystės, prisiimti atsakomybes, rizikas, įgijo pasitikėjimo realizuoti savo idėjas. Šios savybės svarbios ne tik verslininkams, bet ir vadovams, mokslininkams, kūrėjams ar kitų specialybių atstovams. Investicija į moksleivių verslumo ugdymą per praktinę patirtį yra mūsų šalies ateitis“, – kalba Inga Juozapavičienė, „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorė.  

Šiuo metu vyksta programos rezultatų apibendrinimas ir kuriamas modelis, kaip praktinius verslumo mokymus integruoti į Lietuvos ugdymo sistemą.   

„Vienas šios programos tikslų yra padėti mokykloms ir mokytojams integruoti verslumo ugdymo metodus į tradicinio mokymo programas. Programos metu vyko konsultacijos tiek mokyklų administracijos darbuotojams, tiek mokytojams – siekiame, kad mokyklos, kartą pradėjusios ugdyti moksleivių verslumą, tą galėtų daryti kasmet“, – sako „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė.  

Ši projektą gruodžio 11 d. vainikuos Kalėdinė „eXpo“  paroda, kurios metu net 130 geriausių projekte dalyvavusių ir jaunąsias bendroves įkūrusių moksleivių pirmąjį kartą viešai pristatys savo verslo idėjas, sukurtus gaminius ir paslaugas. Mugės lankytojai galės susipažinti su moksleivių sukurtais inovatyviais, technologiniais sprendimais bei turės progą įsigyti įvairių moksleivių kurtų produktų, kaip išmanūs šachmatai, kalėdiniai papuošimai, rankų darbo kosmetika, natūralios žvakės ar aksesuarai. Mugės metu jaunosios bendrovės ne tik pristatys savo produktus bei paslaugas, bet taip pat bus ir įvertintos komisijos. Dalyvauti „eXpo“ mugėje visiškai nemokamai gali visi norintys, tereikia užsiregistruoti:  https://bit.ly/expo-registracija