Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti

Lietuva atidarė prekybos atstovybę Taipėjuje ir sulaukė pirmosios investicijos

Šiandien Lietuva oficialiai atidarė savo prekybos atstovybę Taipėjuje. Atstovybės atidarymas sutapo su kita ilgai laukta naujiena – oficialiai paskelbta apie pirmąją Taivano įsteigto Vidurio ir Rytų Europos investicijų fondo  „Taiwania Capital“ investiciją. Taivano fondas investuos į lietuvišką lazerių įmonę „Litilit“ 3,5 mln. eurų. Pavasarį įsteigto  fondo lėšos bus skiriamos bendrų įmonių kūrimui, investiciniams projektams ir startuoliams aukštųjų technologijų srityse.  

Taivaniečių atstovybės Lietuvoje vadovas Ericas Huangas  pranešė, kad atlikęs pirmąją investiciją Lietuvoje, Taivanas ketina toliau investuoti į naujus projektus šalyje. Pasak jo, ketinama bendradarbiauti su daiktų interneto prietaisų  projektuotoja ir gamintoja grupe „Teltonika IoT Group“ vystant puslaidininkių technologijas. 

„Šiandien galime pasidžiaugti pirmaisiais Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo su Taivanu pasiekimais. Neabejoju, kad Lietuvai atidarius savo prekybos atstovybę Taipėjuje, mūsų darbas su šia perspektyvia rinka  dar labiau intensyvės“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.  

Pasak ministrės, Lietuva turi tikslą stiprinti savo pozicijas šiame Azijos regione, plėsti lietuviškų lazerių ir biotechnologijų, o taip pat maisto produktų eksportą.  

Lietuviškos kilmės prekių eksportas į dešimt pagrindinių prekybos partnerių Indijos-Ramiojo vandenyno regione šių metų sausio–rugpjūčio mėn. sudarė pusę milijardo eurų ir buvo 60 proc. didesnis nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Lietuvos eksportas į Taivaną siekė 19 mln. Eurų.  

Taivano eksporto ir importo bankas EXIMBANK artimiausiu metu planuoja suteikti garantiją dviejų bendrus verslus vykdančių Lietuvos ir Taivano įmonių paskoloms. Bendra paskolų suma siekia 9 mln. eurų. Lietuvos Vyriausybės įsteigta finansų įstaiga INVEGA su EXIMBANK 2022 m. rugpjūčio 23 d. pasirašė Garantijų priemonės sutartį.

Lietuva ir Taivanas jau baigia leidimų, būtinų lietuviškos žuvies, kiaušinių ir pieno produktų eksportui į šią salą patvirtinimo procedūras.  

Prekybos atstovybei Taipėjuje vadovaus Paulius Lukauskas, buvęs Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėjas.