Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Sprendimai

Kosmoso startuolis iš Lietuvos – tarp geriausių Europoje

Kosmoso startuolis „Blackswan Space“ sėkmingai baigė pusę metų trukusią akceleratoriaus programą Liuksemburge ir pateko tarp 5 geriausių kosmoso startuolių Europoje. Liuksemburgo akceleratorius „Fit 4 Start” yra žinomas kaip viena geriausių kosmoso startuolių akceleratorių programų. Galimybė įmonei dalyvauti šiame akceleratoriuje buvo suteikta praėjus atranką, kurioje dalyvavo 255 įmonės iš 35 šalių. Komisija, kurią sudaro srities ekspertai, verslininkai ir investuotojai, atidžiai vertino įmonių verslo planus, komandą, įdirbį ir potencialą.

„Blackswan Space“ tapo pirmuoju startuoliu iš Lietuvos, kuris buvo atrinktas į „Fit 4 Start“ akceleravimo programą ir ją sėkmingai baigė. Be galimybės dalyvauti konsultacijose su ekspertais, plėsti verslo pažinčių tinklą, sėkmingai baigusiems akceleravimo programą suteikiamas iki 150 000 EUR finansavimas, kurį skiria Liuksemburgo Ekonomikos ministerija. Programą įgyvendina Liuksemburgo inovacijų agentūra.

Įmonė „Blackswan Space“ kuria autonomijos technologijas palydovams. Autonomijai naudojamas dirbtinis intelektas, kuris įgalina palydovus savarankiškai naviguoti, aktyviai reaguoti į aplinkos pasikeitimus, atlikti įvairius veiksmus, pavyzdžiui, robotikos. Naudodamos šias technologijas kosmoso pramonės įmonės gali sumažinti rizikas ir pasiūlyti naujas paslaugas, pavyzdžiui, palydovų aptarnavimo orbitoje (angl. In-Orbit Servicing).

„Sėkmingai užbaigtas „Fit 4 Start“ akceleratorius yra patvirtinimas, kad įmonė eina teisingu keliu. Per šešis mėnesius trukusią programą turėjome galimybę savo idėjas ir vystymo planus pasitikrinti su srities ekspertais ir konsultantais. Gavome daug gerų patarimų ir įžvalgų, stipriai patobulinome savo verslo ir technologijų vystymo planus“,– sako įmonės „Blackswan Space“ įkūrėjas ir vadovas Marius Klimavičius.

„Blackswan Space“ – puikus lietuviško startuolio pavyzdys, įrodantis, kaip nuoseklus darbas atneša rezultatą ne tik Lietuvoje, tačiau ir tarptautiniu lygmeniu. Šis įmonės tarptautinis įvertinimas dar kartą patvirtina, kad Lietuvos kosmoso sektorius plečiasi, tampa matomas bei konkurencingas. Tikiu, kad šis įvertinimas taps tam tikru katalizatoriumi ir kitoms Lietuvos įmonėms bei startuoliams aktyviau įsilieti į kosmoso sektorių. Kosmoso inovacijos yra arčiau kiekvieno iš mūsų negu mes iš tiesų įsivaizduojame“,- teigia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje (MITA) įsikūrusio Lietuvos kosmoso biuro atstovas Eigirdas Sarkanas. 

Prieš keletą mėnesių „Blackswan Space“ tapo viena iš kosmoso technologijų klasterio steigėjų. Kartu su „NanoAvionics“, „Geomatrix“, „Elsis Pro“ įmonėmis įsteigtas klasteris suvienijo kosmoso pramonėje veikiančių įmonių jėgas, jų potencialą kurti naujas technologijas ir pristatyti naujus sprendimus rinkai. Klasterio įmonės aktyviai dalyvauja kuriant kosmoso sektoriaus plėtros koncepciją.

Kitais metais „Blackswan Space“ planuoja paleisti pirmąją autonomijos demonstracinę misiją kosmose. Tai itin svarbus etapas kosmoso pramonėje, kuriam ruošiantis reikia parengti technologinę platformą, atlikti bandymus specialiose kosmoso misijų laboratorijose.

Įmonė šiuo metu yra paskelbusi ankstyvios plėtros (angl. seed) investicijų pritraukimo raundą.