Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Sprendimai
Valdymas

1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: pradedantiesiems inovatoriams – 1,8 mln. eurų

Šaltinis
1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: pradedantiesiems inovatoriams – 1,8 mln. eurų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 1,8 mln. eurų kvietimą jaunoms įmonėms, planuojančioms įgyvendinti inovacijų projektus Vidurio ir vakarų regione. Tai dar viena priemonė iš suplanuoto 1 mlrd. eurų plano Lietuvos ekonomikai skatinti.

„Šiuo kvietimu finansavimas bus teikiamas naujų aukštos pridėtinės vertės produktų kūrimo veikloms, sudarant sąlygas tyrėjams dalyvauti įmonių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklose, skatinant intelektinę nuosavybę, ankstyvąją sukurtų naujų produktų bandomąją gamybą bei parengimą rinkai“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Galimi pareiškėjai – pradedantys inovatoriai, kurie kartu su projekto įgyvendinimo planu  turės pateikti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros verslo planą. Projektui įgyvendinti galima gauti finansavimą iki 200 tūkst. eurų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

Pradedantysis inovatorius – tai įmonė vykdanti veiklą ne ilgiau kaip 1 metus ir, kurios veiklos pajamos yra ne mažesnės kaip 3 tūkst. eurų. Taip pat vykdanti veiklą ilgiau kaip 1 metus, bet neturinti patirties mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) srityje ir jos metinės veiklos pajamos per paskutinius finansinius metus yra ne mažesnės kaip 3 tūkst. eurų.

Šiuo kvietimu tinkamos finansuoti išlaidos: MTEP paslaugų įsigijimas iš išorės šaltinių, konsultacijos dėl MTEP projekto veiklų, reikalingo MTEP veikloms naudojimo turto nusidėvėjimo sąnaudos, projektą vykdančio personalo darbo užmokestis, komandiruočių išlaidos, patentavimui ir kt.

Projektų veiklų įgyvendinimo trukmė – ne ilgesnė kaip 18 mėnesių.

Priemonę administruoja Inovacijų agentūra. Paraiškas finansavimui gauti galima teikti iki 2023 m. kovo 31 d.

Visa informacija apie priemonę čia

Skaitykite daugiau Inovacijų agentūra