Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Gyvenimas
Kultūra

Laurynui Bareišai – tarptautinio Venecijos kino festivalio apdovanojimas

Tarptautiniame Venecijos kino festivalyje Lauryno Bareišos filmas „Piligrimai“ pripažintas geriausiu programos „Horizontai“ („Orizzonti“) filmu. „Horizontai“ yra antroji pagal svarbą prestižinio Venecijos kino festivalio programa, skirta jauniesiems kino kūrėjams ir talentams, kurių juostos pasižymi drąsa, originalumu ir naujomis estetinėmis kino raiškos formomis. Drąsiai galima teigti, kad Lauryno Bareišos filmas „Piligrimai“ visa tai turi. Filmas, kurio biudžetas 308 tūkst. eurų, kaip sako pats režisierius, vertinimo komisiją įtikino savo paprastumu.

L. Bareiša festivalio žiūrovams jau pažįstamas – 2017 m. Venecijoje buvo pristatytas jo trumpametražis filmas „Pirtis“. Tačiau šį kartą kūrėją aplankė sėkmė – į Lietuvą jis parveža dar vieną visų menininkų trokštamą simbolinę liūto statulėlę. Kaip pasakojo L. Bareiša, jaudulio festivalyje tikrai netrūko, nes geriausias filmas tradiciškai skelbiamas paskutinis, jau apdovanojus geriausią aktorių, režisierių, scenarijų ir pan. Nors filmas netrukus pradės kelionę po tarptautinius festivalius, didžiausias Lauryno noras – kad filmą kuo greičiau pamatytų Lietuvos žiūrovai.

Festivalyje triumfavusiame filme „Piligrimai“ pasakojama istorija apie į Karmėlavą atvykstančius Paulių ir Indrę. Prieš ketverius metus ten buvo nužudytas Pauliaus brolis, Indrės vaikinas Matas. Paulius mėgina išsiaiškinti įvykio aplinkybes, Indrė bando jį sulaikyti nuo neapgalvotų veiksmų, tačiau pati pradeda abejoti šios kelionės prasme. Galiausiai juodu patys sau turės atsakyti, kam reikėjo čia važiuoti ir ką ši kelionė pakeitė.

Tarptautinis Venecijos kino festivalis yra seniausias pasaulyje kino festivalis, įkurtas 1932 m. ir kasmet vykstantis rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje Venecijos miesto Lido saloje, Italijoje. Festivalis yra didesnio kultūrinio renginio – Venecijos bienalės – dalis ir vienas svarbiausių A klasės kino festivalių pasaulyje, lygiuojantis su Berlyno ir Kanų kino festivaliais.

Lietuvoje užaugo jaunųjų kūrėjų karta, garsinanti Lietuvą visame pasaulyje. 2019 m. Venecijos bienalėje prestižiniu „Auksinio liūto“ apdovanojimu už nacionalinį pasirodymą buvo įvertinta lietuvių menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės, Linos Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra“ („Marina“).

Nuotraukau Lietuvos filmų centro