Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Sprendimai

Premjerė atidarė Lietuvos nacionalinę dieną pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“

Premjerė atidarė Lietuvos nacionalinę dieną pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“

Šiandien, spalio 22 dieną, pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ Dubajuje premjerė Ingrida Šimonytė atidarė Lietuvos nacionalinę dieną.

Ministrė Pirmininkė pabrėžė, kad visam pasauliui nuolat susiduriant su iššūkiais – nuo klimato kaitos, ekonominių krizių iki pandemijos, tvarius sprendimus galime rasti tik veikdami išvien.

„EXPO 2020“ yra bendradarbiavimo platforma, kuri skatina keistis idėjomis, vystyti naujas partnerystes ir globaliems iššūkiams ieškoti inovatyvių sprendimų. Esame čia, kad stiprintume ir plėstume savo partnerystes, pristatytume novatoriškus bei pažangiausius pasaulinių problemų sprendimus,“ – sakė I. Šimonytė.

Lietuvos paviljone pristatomos technologijos ir sprendimai – tai Lietuvos pasiekimai gyvybės mokslų, lazerių, atsinaujinančios energetikos, žiedinės ekonomikos ir kitose pažangiausiose srityse.

Šiandien premjerė atidarys ir esminį Nacionalinės dienos „Expo 2020“ renginį – Verslo forumą, kurį organizuoja „Versli Lietuva“ kartu su agentūra „Litfood“. Dieną užbaigs „Vilniaus miesto opera“, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir žinomi Lietuvos operos solistai.

Pasaulinės parodos vyksta nuo 1851 m., nuolat vystosi ir keičiasi, bet iki pat mūsų laikų nepraranda svarbos. Dabar pasaulinės parodos rengiamos kas penkerius metus ir trunka šešis mėnesius. Jose dalyvauja dauguma pasaulio valstybių: Hanoveryje 2000 m. dalyvavo 155 valstybės, Šanchajuje 2010 m. – 192, Milane 2015 m. – 144, Dubajuje dalyvauja 192 šalys. Parodas aplanko milijonai žmonių: Osakos 1970-ųjų rekordas – 63 mln. lankytojų buvo viršytas 2010 m., kai parodą Šanchajuje aplankė 73 mln. žmonių.

Lietuva EXPO parodose dalyvauja nuo 1937 m., o atgavusi nepriklausomybę nepraleido nė vienos ir iš viso yra dalyvavusi jau trylikoje EXPO parodų.

Dėl pandemijos pasaulinė paroda per visą savo istoriją pirmą kartą bendru dalyvaujančių valstybių sutarimu buvo atidėta metams, tačiau pavadinime palikti 2020-ieji – tie metai, kuriais paroda ir turėjo vykti.