Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Sprendimai

Penktą kartą rengiama virtuali konferencija „Fintech Inn“ nušvies atvirosios bankininkystės ir finansų ateities temas

Šaltinis

2021 m. spalio 21–22 d. po metų pertraukos grįš vienas didžiausių finansų sektoriaus renginių – šįkart visiškai virtualiu formatu. „Fintech Inn 2021“ organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), o šios tarptautinės konferencijos tikslas – suburti daugiau nei 250 įmonių ir startuolių bei daugiau nei 1000 investuotojų, verslininkų ir technologijų lyderių iš viso pasaulio, kad jie galėtų keistis žiniomis ir aptarti įvairias temas – nuo žaliųjų finansų ik darbo su startuolių žiniasklaida. Konferencijos diskusijas ir pristatymus papildys B2B kontaktų mugė.

Penktasis, virtualus „Fintech Inn“ renginys sieks „Įsukti fintech energiją“. Dalyviai kviečiami į dviejų dienų diskusijų ciklą, kuriame sektoriaus ekspertai kalbės tokiomis temomis kaip atviroji bankininkystė, decentralizuoti finansai (DeFi), kova su pinigų plovimu bei „pažink savo klientą“ reikalavimai (AML / KYC), kibernetinis saugumas, dirbtinis intelektas (DI) fintech srityje, alternatyvus finansavimas, investicijos į kriptoturtą, skaitmeninė tapatybė ir daug kitų. Kaip ir pastarieji keturi renginiai, šis taip pat bus organizuojamas ir transliuojamas iš Lietuvos.

„Būdama ES sparčiausiai augančiu fintech centru, Lietuva yra ideali vieta aukščiausio lygio renginiui, kuris atveria daug galimybių išgirsti ekspertų įžvalgas ir užmegzti naujų verslo ryšių,“ – sako Lietuvos finansų ministrė Gintarė Skaistė. „Nuėjome ilgą kelią, kad užtikrintume fintech sektoriaus augimą, ir dabar ieškome būdų padidinti jo brandą, sudaryti sąlygas vystyti naujas technologijas, kurios transformuos finansines paslaugas, ir stiprinti rizikos valdymą. Nors vertinimai rodo, kad Lietuva yra viena iš saugiausių jurisdikcijų pasaulyje pagal pinigų plovimo rizikas, stengiamės toliau tobulėti ir tapti kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu regionine lydere. „Fintech Inn“ ne tik atskleis dabartinius iššūkius fintech pasaulyje, bet ir bandys išryškinti būsimąsias sektoriaus kryptis. Panašų darbą dabar atliekame Finansų ministerijoje su viešųjų institucijų ir rinkos dalyvių darbo grupe, kuri rengia gaires 2022–2027 m. Lietuvos fintech sektoriaus plėtrai.“

Dėl COVID-19 pandemijos technologijoms vis labiau įsitvirtinant vartotojų gyvenime, tikėtina, kad toks inovacijomis alsuojantis sektorius kaip fintech sukurs naujų, nusistovėjusią tvarką keičiančių sprendimų. Daugiau nei 60 tarptautinių pranešėjų dalyvaus dvylikoje diskusijų, kuriose bus nagrinėjamos ilgalaikius finansų sektoriaus pokyčius lemiančios jėgos – atviroji bankininkystė, žalieji finansai, skaitmeninė tapatybė ir tokios novatoriškos technologijos kaip DI ir blokų grandinė (blockchain). Kadangi grėsmės ir galimybės visada žengia koja kojon, konferencijos metu bus kalbama ir apie naujus iššūkius fintech duomenų privatumui bei kibernetiniam saugumui.

Tarp fintech lyderių, diskutuosiančių apie finansų ateitį, bus Siri Børsum, kuris vadovauja „Huawei“ sprendimus finansų sektoriui kuriančiai komandai, ir Tomas Martinkėnas, „Vinted“ privatumo ir saugumo direktorius. Kitose diskusijose bus galima išgirsti „Toronto Finance International“ prezidentę ir direktorę Jennifer Reynolds, atitikties paslaugų teikėjo „Ondato“ vadovą Liudą Kanapienį, „European Merchant Bank“ vadovą Sarp Demiry, „Klarna“ atvirosios bankininkystės produkto vadovą George Parks Davie ir kitus sektoriaus lyderius.

„Lietuvos pasaulinė lyderystė fintech srityje yra svarbus ekonominio augimo variklis,“ – teigia Aušrinė Armonaitė, Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministrė. „Fintech Inn“ susirinks tiek lyderiai, prisidėję prie Lietuvos finansų technologijų sėkmės, tiek profesionalai, kurie dar tik atranda klestinčią mūsų šalies fintech bendruomenę.“ 

Be to, „Fintech Inn“ lankytojai turės progą dalyvauti technologijų žurnalistikos žinių sesijoje su „TechCrunch“ vyr. redaktoriumi Mike Butcher. Straipsnis „TechCrunch“ yra daugelio startuolių siekiamybė, o „Fintech Inn“ suteiks unikalią galimybę išgirsti praktiškų įžvalgų iš vieno žymiausių šia tema rašančių žurnalistų.

„Vienas iš „Fintech Inn“ tikslų yra suteikti viso pasaulio startuoliams galimybę susitikti su šio sektoriaus ekspertais, todėl naudosime naują ir interaktyvią platformą. Tikime, kad pasirinktas formatas suteiks galimybių susipažinti ir atšviežinti žinias apie naujausias tendencijas šiame nuolat besikeičiančiame sektoriuje“,- teigia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovė Birutė Bukauskaitė. „Negana to, džiaugiamės galėdami papildyti savo programą seminaru su aukščiausio lygio leidinio startuolių žurnalistu, kadangi jauniems startuoliams darosi vis sunkiau išsikovoti eterio, kai žinučių apie naujas investicijas kasdien išleidžiama šimtais.“ 

Virtuali „Fintech Inn“ konferencija bus transliuojama per „myOnvent“ platformą, kurioje lankytojai galės užsiregistruoti, matyti kitų lankytojų profilius ir susikurti asmeninę konferencijos darbotvarkę. Verslo ryšių mezgimą renginio metu palengvins šioje platformoje integruoti lankytojų kontaktų mainų ir asmeninių pokalbių sprendimai.

„Fintech Inn“ taip pat turės interaktyvią 3D virtualią ekspozicijų zoną, kur dešimtys fintech prekės ženklų galės susipažinti su potencialiais verslo partneriais ir pristatyti produktus tokiais tiesioginio bendravimo kanalais kaip vaizdo skambučiai ir susirašinėjimo programėlės.

Virtuali penktoji „Fintech Inn“ konferencija vyks 2021 m. spalio 21–22 d. Registracija myOnvent platformoje jau atidaryta.

Skaitykite daugiau MITA