Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Sprendimai

Lietuvos verslas Prancūzijoje pristato gynybos pramonės potencialą

Šaltinis
Lietuvos verslas Prancūzijoje pristato gynybos pramonės potencialą

Prancūzijoje vykstančioje vienoje didžiausių pasaulyje gynybos ir saugumo parodų „Eurosatory“ atidarytas Lietuvos nacionalinis stendas – čia prisistato 11 mūsų šalies gynybos sektoriaus įmonių. 

„Vykstantis karas Ukrainoje išryškino gynybos pramonės plėtros, inovatyvių technologijų vystymo svarbą. Nors Lietuvos gynybos technologijų pramonė dar jauna, tačiau gali ne tik aptarnauti karinę techniką, bet ir spręsti aktualias problemas. Lietuva jau gali didžiuotis ne viena karinės įrangos eksporto sėkmės istorija – eksportuojame daugiau nei pusę produktų ir paslaugų. Tikimės, kad paroda mūsų verslui atvers dar daugiau galimybių“, – atidarant Lietuvos stendą sakė ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.  

Pasak viceministro, plėsti mūsų gynybos pramonės sektorių padės ir Lietuvos prisijungimas prie NATO inovacijų fondo, kuris investuos į startuolius ir jų technologijas. 

Skaičiuojame, kad Lietuvos gynybos pramonę sudaro apie 60 įmonių, daugėja inovatyvių startuolių. Viena iš svarbiausių kompetencijų Lietuvoje – gebėjimas teikti aukščiausios klasės fotoninius sprendimus karinėms ir saugumo reikmėms, pavyzdžiui, lietuvių suprojektuotas ir pagamintas šilumines naktinio matymo SWIR sistemas Ukrainos kariai šiuo metu naudoja kovoje su Rusijos įsibrovėliais.

Be to, Lietuvos gynybos pramonė taip pat teikia įvairius IRT ir inžinerinius sprendimus, mūsų šalies kuriamos technologijos leidžia padėti operatyviai ir kokybiškai reaguoti  į kibernetines grėsmes.  

Tarptautinė gynybos ir saugumo paroda „Eurosatory“ vyksta kas dvejus metus, ji organizuojama bendradarbiaujant su Prancūzijos gynybos ministerija. 

Skaitykite daugiau LR ekonomikos ir inovacijų ministerija