Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Sprendimai

Lietuvos moksleiviai įvertinti auksu pasaulinėje robotikos olimpiadoje

Lietuvos moksleiviai įvertinti auksu pasaulinėje robotikos olimpiadoje

Lietuvos moksleivių robotikos rinktinė „Lituanica X“ š. m. spalio 16 d. Ženevoje, Šveicarijoje, tapo moksleivių pasaulio robotikos olimpiados „FIRST Global Challenge“ nugalėtojais. Olimpiadoje varžėsi 162 komandos iš viso pasaulio. Lietuvos komanda pademonstravo kūrybiškumą ir programavimo įgūdžius bei dar kartą patvirtino, kad Lietuva – talentų šalis.

Varžybose absoliučiais laimėtojais tapo ne viena komanda, o keturių komandų aljansas. Laimėjimu Lietuva dalijasi su Šveicarijos, Belizo ir Botsvanos komandomis. Skirtingos komandos į robotų aljansus susigrupavo per atkrintamąsias varžybas, o finale jau kovojo kaip vienas darnus darinys. Ši taisyklė skatina komandas konkuruoti vieną su kita, robotų užduočių aikštelėje išlaikant bendradarbiavimo dvasią ir vengiant priešiškumo.

Komandų robotai vykdė misijas specialiame 6 metrų ilgio ir pločio užduočių lauke.
2,5 minutės trunkančių mačų metu robotams reikėjo surinkti kuo daugiau tuščiavidurių 10 cm skersmens rutuliukų, kurių buvo net 240, ir tai padaryti kuo greičiau. Surinktus rutuliukus robotas turėjo atvežti aikštelės kampe laukiančiam komandos nariui, atsakingam už kamuoliukų sumėtymą į „krepšį“. Paskutinės 30 sekundžių buvo skirtos papildomai užduočiai – robotas turėjo prisitraukti prie specialaus skersinio.

Visos komandos robotus konstravo iš tokių pačių komponentų. Taip buvo sulygintos komandų galimybės – šiose varžybose viską lėmė komandų kūrybiškumas ir užsispyrimas, o ne konstravimo detalių prieinamumas.

„Lituanica X“ 2017 metais įkūrė entuziastingi robotikos mėgėjai moksleiviai. Šiuo metu komandą sudaro moksleiviai iš Vilnius jėzuitų gimnazijos, Vilniaus licėjaus, Vilniaus Gedimino technikos inžinerijos licėjaus, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos ir Kauno technologijos universiteto gimnazijos. Komanda gyvuoja kaip šeimų bendruomenė, atvira visiems motyvuotiems mokiniams.

Laimėjimas olimpiadoje komandai atvėrė duris į Nyderlanduose 2022 m. lapkričio 11–26 ir 2023 m. sausio 28 d. vyksiančias geriausių Europos komandų lygos varžybas. Šiose varžybose galioja kur kas mažiau apribojimų renkantis roboto detales ir dar leidžiama naudoti objektų atpažinimo ir dirbtinio intelekto programas.

Moksleiviai tikisi, kad jų dalyvavimas pasaulinėse varžybose sustiprins robotikos pozicijas Lietuvoje, ir džiaugiasi galėdami garsinti Lietuvos vardą pasaulyje.

Su visa komandos 5 metų kelione galite susipažinti šiuose kanaluose:
Interneto puslapyje: https://www.lituanicax.lt
Facebook – https://www.facebook.com/lituanicaX
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCDhAuyXQicQlXtyMGRMpFtg

Susijusios naujienos