Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Kultūra

Tautišką giesmę kartu giedosime 14 kartą

Tautišką giesmę kartu giedosime 14 kartą

Šiemet liepos 6-ąją, Valstybės dieną, „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ nuskambės jau keturioliktą kartą. Kad ir kur gyventų ar svečiuotųsi, lietuviai visame pasaulyje švenčia Valstybės dieną. Šventės akcentu tapo Lietuvos himno „Tautiškos giesmės“ giedojimas.

„Solidarūs – mes stiprūs!“ – tokia žinia šiemet apskries pasaulį ir parodys, kad tvirti ir stiprūs lietuviai yra todėl, kad moka susitelkti. „Kiekvieno iš jūsų balso skambėjimas yra reikšmingas ir reikalingas, nes stipriausi mes tada, kai esame susitelkę ir veikiame visi drauge. Kartu mes – didelė jėga“, – savo kvietime viso pasaulio lietuviams giedoti Tautišką giesmę sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Ji pakvietė dalintis tuo, kas mus jungia, dalintis savo stiprybe ir su Ukraina, kuri kovoja už mūsų visų ateitį.

Šiemet pagrindinis renginys, kuris bus transliuojamas nacionalinio transliuotojo LRT televizijos, vyks Alytuje – Lietuvos kultūros sostinėje 2022. Šventinis koncertas šalia aukščiausio Lietuvoje Baltosios rožės tilto prasidės 19 val., tiesioginė televizijos transliacija startuos 20 val., o Valstybės dienos šventės kulminacija taps 21 val. kartu giedama „Tautiška giesmė“.

Ši idėja kilo 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti „Tautišką giesmę“, pirmą kartą kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosusią gyvų balsų žiedu. Lietuva garsiai ir išdidžiai pranešė pasauliui, kad Lietuvos vardui 1000 metų. Nuo to laiko ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma aktyvių bendruomenių ir pavienių žmonių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena.

Švęskime Valstybės dieną, švęskime „Tautišką giesmę“ – stiprūs išliksime, jei būsime solidarūs!

Susijusios naujienos