Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Kultūra

Kaunas kviečia žiūrovus į nepamirštamą garso kelionę

<strong>Kaunas kviečia žiūrovus į nepamirštamą garso kelionę</strong>

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ rugpjūčio 7–13 d. Lietuvos gyventojams ir svečiams pristato unikalų garso projektą „Asamblėja“. Jį trejus metus kūrė tarpdisciplininių kūrėjų komanda iš Liuksemburgo, Lietuvos, Irano ir JAV, bendradarbiaudama su Europos kultūros sostinėmis „Esch 2022“ ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“. Šis festivalio „ConTempo“ projektas vyks verslo lyderių centre BLC.

„Asamblėja“ – tai unikali tarpdisciplininė ir įtraukianti garso kelionė, jungianti šiuolaikines technologijas (virtualiąją realybę, interaktyvius objektus ir 3D garso sistemą) su scenos menais (šokiu, dainavimu, 3D gyva muzika). Pagrindinė projekto mintis – sujungti fizinį ir virtualųjį pasaulį aplink universalią Balso atminties figūrą.

Projekto idėja kilo Liuksemburge atlikėjai Catherine’ei Elsen ir virtualiosios realybės režisierei Charlotte’ei Bruneau. Kūrėjai subūrė tarpdisciplininę tarptautinę kūrybinę komandą, kurią sudaro Jungtinėje Karalystėje gyvenantis Irano elektroninės muzikos atlikėjas Pouya Ehsaei, menininkė architektė Laura Mannelli, garso inžinieriai ir technologijų kūrėjai iš „Mad Trix“ ir Lietuvos virtualiosios realybės studijos „Gluk Media“. Lietuvių įmonei „Gluk Media“ teko itin svarbi užduotis – perkelti žiūrovus į virtualiąją realybę. Projektą prodiusavo „Bidibul Productions“ ir „Pitchblack Collective“, finansavo daugelis partnerių, įskaitant šių metų Europos kultūros sostinės „Esch 2022“ ir Liuksemburgo kino fondą. Projektas jau buvo pristatytas Liuksemburge ir Prancūzijoje. Pasirodymą organizavo projekto partneriai iš Lietuvos – eksperimentinis vizualinis teatras „KOSMOS THEATRE“ ir festivalis „ConTempo“. Daugiau apie projektą „Asamblėja“ galite sužinoti apsilankę interneto svetainėje www.theassemblyproject.org