Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Kultūra

Ant Vilnios upės krantinės – karo metu sukurtų ukrainiečių portretų paroda „Mes – stiprūs! /Ми – сильні!“

Ant Vilnios upės krantinės – karo metu sukurtų ukrainiečių portretų paroda „Mes – stiprūs! /Ми – сильні!“

2022 m. gegužės 8 d. 14 val. „Užupio“ kavinės terasoje (Užupio g. 2, Vilniuje) atidaroma Kyjivo fotografo Konstantino Sovos autorinės fotografijų paroda „Mes – stiprūs! /Ми – сильні!“, skirta ukrainiečiams, ginantiems savo šalį. Organizatorius – Vilniaus klubas „Fotokablys“.

Konstantinas Sova – profesionalus ukrainiečių fotografas, Kyjivo Fotografijos mokyklos (KFM)   įkūrėjas ir direktorius, tarptautinio fotoapdovanojimo „Auksinė kamera“ ir Ukrainos fotokonkursų „Juoda ir balta nuotaika“ organizatorius.

Prasidėjus plataus masto Rusijos karui Ukrainoje, Kyjivo FFM buvo priversta užsidaryti. Konstantinas kartu su kolegomis ir KFM absolventais kovoja už Ukrainos išvadavimą nuo Rusijos okupantų.

Fotožurnalistams tenka veikti ir priimti sprendimus tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir kariams, jiems tenka rizikuoti. O vietoje ginklų fotožurnalistai turi savo fotografinę įrangą. Šių drąsių žmonių dėka pasaulis išvydo tiesą apie Bučą, Irpinę, Hostomelį, Borodianką, Makarivą ir kitus sugriautus Ukrainos miestus bei kaimus.

Idėja sukurti portretų seriją su „vyšyvankomis“ (tautiniais siuvinėtais marškiniais) kilo iš šimatmetės ukrainiečių tradicijos. Ukrainoje „vyšyvanka“ nuo seno buvo drabužis, saugantis šeimos atminimą ir tautos genetinį kodą. Ukrainietiška „vyšyvanka“ – ne tik gražus apdaras. Tai energetiškai stiprus amuletas, ypač, kai rūbas siuvinėtas rankomis.

Karo metu sukurtų ukrainiečių – suaugusiųjų ir vaikų, apsirengusių „vyšyvankomis“ – portretai demonstruoja Ukrainos žmonių dvasios stiprybę, jėgą, kurią šiuolaikiniai ukrainiečiai paveldėjo iš savo protėvių. Šiandien ši jėga suvienijo ukrainiečių tautą ir padeda jiems kovoti prieš Rusijos agresiją.

Todėl ukrainiečiai yra stiprūs!

Ukrainiečių tauta – ryžtinga, šviesi ir mylinti laisvę! Vilniaus fotografų klubas „Fotokablys“ nori, kad tai pamatytų pasaulis, todėl nusprendė surengti Konstantino Sovos nuotraukų parodą „Mes – stiprūs! /Ми – сильні!“, kurioje eksponuojami patriotiniai ukrainiečių portretai.

Paroda veiks iki 2022 m. rugsėjo 30 d.

Konstantino Sovos nuotraukos

Pridedama:

Kyjivo Fotografijos mokyklos nuoroda: https://photoschool.ua/ua/