Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Kultūra

Šiemetinės „Art Vilnius“ meno mugės akcentas –  performatyvumas

Šaltinis
Šiemetinės „Art Vilnius“ meno mugės akcentas –  performatyvumas

Spalio 13–15 dienomis Vilnius taps meno Meka – meno mylėtojai jau keturioliktą kartą  rinksis į meno mugę „ArtVilnius’23“. Meno mugė  vyks „Litexpo“, Lietuvos parodų ir kongresų centre.

Meno mugėje „ArtVilnius’23“ šiemet dalyvaus 70 meno galerijų bei institucijų. Čia susirinks net 300 menininkų iš 18 pasaulio šalių. Šių metų meno mugės „ArtVilnius“ tema ir akcentas – performatyvumas. Mugės rengėjai kviečia į performatyvumo sampratą pažvelgti atvirai ir kūrybingai, drąsiai apie jį kalbėti ir diskutuoti su šiuo reiškiniu siejamas, plačiausias jo interpretacijas. 

Įdomu tai, kad šiais metais galerijos pristatys medijų ir žanrų įvairovę – lankytojai išvys šokio, kino ir literatūros žanrą.

4-oji „Litexpo“ salė virs kūrybiška projektų zona. Joje institucijų ir menininkų parodas pristatys kuratorius, menotyrininkas Valentinas Klimašauskas.

Kuratoriaus Vytenio Buroko parengtoje skulptūrų, instaliacijų ir performansų parodoje „Takas“ meno gerbėjai bus supažindinti su 16 menininkų kūriniais. „Take“ bus galima sutikti ir žinomų šalies menininkų – Severiją Inčirauskaitę-Kriaunevičienę, geriausios praėjusių metų „ArtVilnius’22“ instaliacijos autorių Žygimantą Augustiną, Eglę Rakauskaitę.

Šiemet pirmą kartą „ArtVilnius’23“ ir Projektų zonoje dalyvaus išskirtinės šiuolaikinio meno institucijos – „E. A. Shared Space“ iš Tbilisio, prestižinė Georgo Karglo galerija iš Vienos, Rygoje įsikūręs „Kim?“ šiuolaikinio meno centras, „Medūza“ ir „Draugų vardai“ iš Vilniaus, Vilniaus performanso meno bienalė. Naujus projektus pristatys Šiuolaikinio meno centras bei Jono Meko vizualiųjų menų centras iš Vilniaus, Krokuvos šiuolaikinio meno muziejus MOCAK, Stasio Eidrigevičiaus menų centras Panevėžyje.

Skaitykite daugiau Art Vilnius