Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Kultūra

Lietuvos animatoriai  – tarp naujo DK. ir H.  Welchman filmo „Kaimiečiai” bendrakūrėjų

Lietuvos animatoriai  – tarp naujo DK. ir H.  Welchman filmo „Kaimiečiai” bendrakūrėjų

Rugsėjį Kanadoje vyksiančiame tarptautiniame Toronto kino festivalyje bus pristatytas ir Lietuvoje tapytas režisierių DK Welchman ir Hugh Welchman filmas „Kaimiečiai“. „Oskarui“ už ankstesnį darbą „Jūsų Vincentas“ nominuoti režisieriai savo naujausiam filmui kurti pasirinko Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos ir Serbijos dailininkus.

„Lietuviams puikiai pažįstamas ankstesnis režisierių darbas „Jūsų Vincentas“ tapo pirmuoju tapytos animacijos ilgametražiu filmu kino istorijoje. Jį pasaulyje pamatė 6 mln. žiūrovų. Antruoju savo darbu – filmu „Kaimiečiai“ režisieriai išsikėlė dar aukštesnę kartelę: kadras po kadro, filmas aliejiniais dažais buvo nutapytas itin sudėtinga realistine maniera. Daugiau nei dvejus metus 70 dailininkų 4 studijose įvairiose šalyse dirbo prie šio nuostabaus kūrinio“, – pasakoja viena iš šio filmo prodiuserių Agnė Adomėnė („Art Shot“).

Filmas „Kaimiečiai“ – Nobelio premiją pelniusio Władysław Reymont klasikinio romano ekranizacija. Realistiniu stiliumi tapytame filme pasakojama apie jauną moterį Jagną, XIX a. pabaigos Lenkijos valstietę, kurią aplinkybės verčia tekėti už vyresnio turtingo vyro, nors ji myli kitą – jo sūnų. Lietuvos žiūrovai filmą „Kaimiečiai“ galės išvysti 2024-aisiais.

„Neabejoju, kad  naujasis režisierių filmas ir vėl bus įrašytas į kinematografijos istoriją, o mes džiaugiamės, kad galėjome būti jo dalimi čia, Lietuvoje. Tai, kad mus pasirinko įgyvendinti tokio sudėtingumo lygio animacijos kūrinį, yra didžiulis įvertinimas mūsų industrijai“, – pasakoja prodiuserė Agnė Adomėnė ir atskleidžia, kad vienai filmo sekundei sukurti kartais prireikdavo ir savaitės.

Filmo premjera vyks Specialiuosiuose Toronto kino festivalio pristatymuose. Rugsėjo 7-17 d. vyksiantis Toronto kino festivalis yra vienas daugiausiai auditorijos sulaukiančių festivalių pasaulyje – jis kasmet pritraukia virš 480 tūkst. žiūrovų.

Filmą „Kaimiečiai“ kuria lenkų prodiuserių kompanija „BreakThru Films“, serbai „Digital Crafts“, koprodiusuoja lietuviai „Art Shot“. FIlmą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras.