Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Kultūra

JAV prodiuseriams įspūdį paliko Vilnius: tikra istorija paremtame seriale miestas virs 1940-ųjų Hamburgu

Šaltinis
JAV prodiuseriams įspūdį paliko Vilnius: tikra istorija paremtame seriale miestas virs 1940-ųjų Hamburgu

Vilniuje filmuojamas JAV kūrėjų TV serialas „Truth and Conviction“. Tikrais, sukrečiančiais įvykiais paremta istorija, sostinę pavers 1940–ųjų Hamburgu. Lietuvoje prieš beveik 10 metų pirmą kartą apsilankę ir jau trečiąkart sugrįžtantys prodiuseriai John Foss ir Russ Kendall („Kaleidoscope Pictures“) teigia, kad šalis žavi ne tik serialo atmosferą atspindinčiomis lokacijomis, bet ir čia dirbančiais profesionalais, o pasigrožėti Vilniumi jau buvo atvykusios ir šių kino kūrėjų šeimos. 

„Pirmą kartą į Lietuvą atvykome 2016 m., vienam filmui norėdami rasti XIX a. ekrane atspindėti galinčias vietas. Ne tik jas radome, bet ir susipažinome su prodiuserine lietuvių kompanija „Baltijos filmų paslaugos“, kurie pasirodė esantys puikūs partneriai. Anuomet jau buvome pradėję kurti ir kitą projektą – TV serialą „Truth and Conviction“. Pamatę Vilnių, nieko nelaukdami nuotraukas nusiuntėme būsimo serialo rašytojui Mattui Whitakeriui. Jis atvyko po savaitės ir taip įsimylėjo Vilniaus lokacijas, kad kai kurios jų netgi turėjo įtakos tolimesniam istorijos kūrimui“, – pasakojimą pradeda prodiuseris Russ Kendall.

„Gera dirbti ir su jūsų kino industrijos profesionalais – jų talentas, anglų kalbos žinojimas buvo papildoma paskata filmuoti Lietuvoje. Kurti istorinį filmą sudėtinga ir brangu, tam reikalingas aukštas meistrystės lygis. Šiuo metu sėdime kambaryje, kuris taps 1941–ųjų Hamburgo butu, nors iš tiesų filmuojame muzikos observatorijoje. Tai, kaip kino komandai pavyko šią erdvę transformuoti į kitą laikmetį – fenomenalu“, – priduria John Foss.

Prie serialo „Truth and Conviction“ įgyvendinimo prisideda būrys Lietuvos kino industrijos profesionalų. Kostiumais rūpinasi kostiumų dailininkė Rūta Lečaitė, grimo daile – Božena Moisejenko ir grimerė Jurga Globytė, pagrindinė filmo dailininkė – Jurga Gedvilaitė, kino dailininkai – Ramūnas Rastauskas bei Donatas Pirštelis, garso režisierius – Vytautas Kizala. Pagrindiniam filmo operatoriui talkina operatoriai Laura Aliukonytė, Audrius Zelenius ir Julius Sičiūnas.

Filme vaidins lietuvių aktoriai: Monika Valkūnaitė, Vaidotas Martinaitis, Vitalija Mockevičiūtė, Deividas Breivė, Neringa Bulotaitė, Džiugas Grinys, Indrė Jaraitė, Edita Užaitė, Paulius Markevičius.

Luko Šalnos nuotr.
Andrej Vasilenko nuotr.

Parengta pagal Vilniaus kino biuro informaciją.

Skaitykite daugiau Vilniaus kino biuras