Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Kultūra

„Golden Pin“ dizaino apdovanojimas ­– gitaras iš tvarių medžiagų kuriančiam lietuviui

„Golden Pin“ dizaino apdovanojimas ­– gitaras iš tvarių medžiagų kuriančiam lietuviui

Novatoriškas elektrines gitaras gaminančios įmonės „Lava-Drops“ įkūrėjas Rapolas Gražys iškovojo taivaniečių „Golden Pin“ geriausio dizaino apdovanojimą. Šiais metais į finalą rugsėjo mėnesį buvo atrinkta 10 kūrėjų iš įvairių pasaulio šalių.  

Apdovanojimą gavusi Lietuvos įmonė „Lava-Drops“ iš sapeli rūšies medienos ir klevo mišinio kuria tvarias lašo formos gitaras, o į jas įmontuoja aliumininių orlaivio detalių.  Rapolo Gražio darbai yra pristatomi pasaulinėse šiuolaikinio meno, muzikos ir inovacijų parodose. Jis taip pat yra laimėjęs ir „Red Dot“ apdovanojimą.

Lava Drops“ gitaros – ne vien parodų eksponatai, jas atrado ir pasaulio scenas užkariavę muzikantai. Rapolo gitaromis yra groję grupės „Deep Purple“ gitaristas S. Morse’as, T. Emmanuelis, Billas Frisellas, Carlosas Johnsonas, Hernanas Romero, su Stingu muzikuojantis D. Milleris, Gregory Hildenas ir kiti.

Šiandien daugiausia dėmesio Lava Drops” sulaukia iš JAV, Skandinavijos ir Azijos šalių. Dažnai žmonės instrumentus įsigyja kaip dizaino ar meno kūrinius, kitiems šie instrumentai – ilgalaikė investicija – kokybiškas ir tinkamai prižiūrimas instrumentas gali būti perduodamas iš kartos į kartą.

Dėl geriausio dizaino titulo apdovanojimuose taip pat kovojo Taivano dizaino kompanija „Ystudio“ – ji pristatė iš perdirbtų kavos kapsulių gaminamas maisto dėžutes, Taivano įmonė „PEGA Desing“, kuri sukūrė dirbtinio intelekto palaikomas ausines, bei unikalią, kosminį orlaivį primenančią drabužių džiovyklę sukūrusi Kinijos įmonė „Morus Technology“.

Finale taip pat dalyvavo išskirtinio dizaino ir tvarumo leidinio autorė Malaizijos įmonė „Where’s Gut Studio“ bei Singapūro įmonė „Roots“, kuri sukūrė 100 proc. natūralų kokosų vandenį ir išskirtinę jo pakuotę. Tarp dalyvių – ir Tailando įmonė „Studio Miti“: derindama šiuolaikinio meno ir tradicinės architektūros detales, ji įkūrė Čiang Seno kultūros paveldą saugantį viešbutį.