Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Kultūra

Asmik Grigorian ir Martynui Levickiui   – „Opus Klassik“ pripažinimas

Asmik Grigorian ir Martynui Levickiui   – „Opus Klassik“ pripažinimas

Lietuvos operos dainininkė, sopranas Asmik Grigorian  ir akordeonininkas Martynas Levickis pelnė Vokietijos metų klasikinės muzikos įrašų  „Opus Klassik“ apdovanojimus. Šie apdovanojimai –­vieni svarbiausių ir prestižiškiausių Europos klasikinės muzikos apdovanojimų. 

Asmik Grigorian. Nuotrauka – D. Matvejev

Asmik Grigorian įvertinta kaip geriausia solistė už albumą „Dissonance“. Tai pirmasis A. Grigorian studijinis albumas. A. Grigorian pasirinko įrašyti savo mėgstamo kompozitoriaus Sergejaus Rachmaninovo romansus balsui ir fortepijonui. Albume fortepijonu groja Lukas Geniušas.

Martynas Levickis išrinktas metų instrumentalisto kategorijoje už solinį albumą „Autograph“. Šiame albume pinasi lietuvių liaudies muzikos ir akordeono garsai.

Svarbiausią Vokietijos klasikinės muziko premiją organizuojančios Klasikinės muzikos skatinimo asociacijos tikslas – propaguoti šį muzikos stilių ir pagerbt atlikėjus. Šiemet konkurse dalyvavo per 600 atlikėjų iš viso pasaulio.

Apdovanojimai laimėtojams bus įteikti 2023 m. spalio 7-ąją dieną Elžbietos bažnyčioje, Marburge, ir Berlyno Koncertų rūmuose spalio 8-ąją dieną.