Atvira platforma viešojo sektoriaus transformavimui

Atvirumas inovacijoms
Išmanūs sprendimai miestams
Tarptautinis bendradarbiavimas

Visokeriopa parama laisvei ir demokratijai

Pirmoji išsilaisvinusi iš Tarybų Sąjungos režimo gniaužtų, Lietuva kaip mat ėmėsi remti demokratijos ir žmogaus teisių idėjas regione.

Mūsų kova visuomet buvo taiki. 1989 m. daugiau nei milijonas žmonių susikibo rankomis, taip  sudarydami vientisą grandinę nuo Vilniaus iki Talino ir pasiųsdami aiškią žinutę, kad Baltijos šalys nenurims tol, kol neatgaus nepriklausomybės. Prisimindami „Baltijos kelią“ ir išreikšdami  paramą kaimyninėje Baltarusijoje demokratijos siekiantiems žmonėms, lietuviai 2020 m. vėl nutiesė gyvą, šįkart 32 km ilgio, grandinę nuo Vilniaus iki Baltarusijos sienos. 

Prasidėjus karui Ukrainoje, Lietuva pademonstravo solidarumą su laisvuoju pasauliu palaikydama Ukrainos kovą už valstybingumo išsaugojimą ir laisvę. Lietuva Ukrainai nuo pat pirmųjų karo dienų teikė humanitarinę, karinę, finansinę pagalbą, žmonės nuo karo bėgantiems ukrainiečiams atvėrė savo namų duris, noriai aukojo ir rengė pilietines palaikymo akcijas.

Globalių problemų sprendimų iniciatorė

Siekdama visiškos energetinės nepriklausomybės nuo rusiškų dujų, reaguodama į Rusijos energetinį šantažą Europoje bei sukeltą karą Ukrainoje, Lietuva nuo 2022 m. balandžio 22 d. visiškai atsisakė rusiškų dujų. Lietuva buvo primoji valstybė ES žengusį tokį žingsnį ir savo pavyzdžiu sekti pakvietė ir kitas šalis.

Kibernetinio saugumo lyderė

Pagal „Global Cybersecurity Index“ reitingą šiuo metu užimame 4-ąją vietą pasaulyje (nors dar 2017 m. užėmėme 57-ąją), iškart po Jungtinės Karalystės, JAV ir Prancūzijos. Kas lėmė šį stulbinantį šuolį? Visų pirma, tai vyriausybės ir kitų įstaigų noras sustiprinti kibernetinio saugumo pajėgumus bei paskatinti inovacijų kūrimą ir pagerinti nusikaltimų prevencijos rezultatus. Lietuva šiuo metu netgi vadovauja tarptautinei greitojo reagavimo į kibernetinius incidentus komandai, teikiančiai pagalbą svarbiausioms Europos Sąjungos institucijoms saugumo klausimais. Lietuva taip pat sėkmingai skatina privačiojo bei viešojo sektorių bendradarbiavimą ir pradėjo rengti naujus mokymus, skirtus užtikrinti, kad jauni specialistai gebėtų teikti aukščiausio lygio kibernetinio saugumo paslaugas. 

Antrasis Lietuvos vienaragis – bendrovė „Nord Security“, geriausiai žinoma dėl bendrovės pardavinėjamo produkto, virtualus privatus tinklo „Nord VPN“.

Kitos Lietuvai svarbios sritys​