Atvira platforma viešojo sektoriaus transformavimui

Atvirumas inovacijoms
Išmanūs sprendimai miestams
Tarptautinis bendradarbiavimas

Visokeriopa parama laisvei ir demokratijai

Pirmoji išsilaisvinusi iš Tarybų Sąjungos režimo gniaužtų, Lietuva kaip mat ėmėsi remti demokratijos ir žmogaus teisių idėjas regione.

Mūsų kova visuomet buvo taiki. 1989 m. daugiau nei milijonas žmonių susikibo rankomis, taip  sudarydami vientisą grandinę nuo Vilniaus iki Talino ir pasiųsdami aiškią žinutę, kad Baltijos šalys nenurims tol, kol neatgaus nepriklausomybės. Prisimindami „Baltijos kelią“ ir išreikšdami  paramą kaimyninėje Baltarusijoje demokratijos siekiantiems žmonėms, lietuviai 2020 m. vėl nutiesė gyvą, šįkart 32 km ilgio, grandinę nuo Vilniaus iki Baltarusijos sienos. 

Pasaulinio masto problemų sprendimas

Bendradarbiaudami su Latvija ir Estija, vieni iš pirmųjų pasaulyje įgyvendinome „kelionių burbulo“, suteikiančio galimybę šalių gyventojams keliauti vieni pas kitus be jokių apribojimų, idėją. Šis novatoriškas sprendimas padėjo atgaivinti kelionių bei turizmo sektorių, Europą užgriuvus pirmajai COVID-19 pandemijos bangai.

Kibernetinio saugumo lyderė

Pagal „Global Cybersecurity Index“ reitingą šiuo metu užimame 4-ąją vietą pasaulyje (nors dar 2017 m. užėmėme 57-ąją), iškart po Jungtinės Karalystės, JAV ir Prancūzijos. Kas lėmė šį stulbinantį šuolį? Visų pirma, tai vyriausybės ir kitų įstaigų noras sustiprinti kibernetinio saugumo pajėgumus bei paskatinti inovacijų kūrimą ir pagerinti nusikaltimų prevencijos rezultatus. Lietuva šiuo metu netgi vadovauja tarptautinei greitojo reagavimo į kibernetinius incidentus komandai, teikiančiai pagalbą svarbiausioms Europos Sąjungos institucijoms saugumo klausimais. Lietuva taip pat sėkmingai skatina privačiojo bei viešojo sektorių bendradarbiavimą ir pradėjo rengti naujus mokymus, skirtus užtikrinti, kad jauni specialistai gebėtų teikti aukščiausio lygio kibernetinio saugumo paslaugas. 

Kitos Lietuvai svarbios sritys​