Atvira platforma viešojo sektoriaus transformavimui

Atvirumas inovacijoms
Išmanūs sprendimai miestams
Tarptautinis bendradarbiavimas

Atviri duomenys – šviesios ateities garantas

Vilnius laikosi nuostatos, kad duomenys turėtų būti atviri visiems – miesto taryba gyventojams suteikia laisvą prieigą prie visų finansinių, viešųjų pirkimų, nekilnojamojo turto, transporto bei kitų duomenų. Šia iniciatyva siekiama ne tik patenkinti gyventojų smalsumą, bet ir suteikti galimybę kurti realiais duomenimis grįstus sprendimus miesto problemoms. Šis ir kiti projektai, tikimasi, paskatins spartų miesto augimą finansinių technologijų, IT, biotechnologijų, lazerių ir elektronikos srityse.

Taip pat reikėtų pridurti, kad Vilniaus požiūrio į atvirus duomenis poveikis jaučiamas visame pasaulyje. Aatvirais miesto duomenimis pasinaudojusi kiekvienam vilniečiui žinoma įmonė „Trafi“ išvystė vieną didžiausių miesto transporto platformų, kuria naudojasi Berlyno, Stambulo ir Rio de Žaneiro gyventojai. Įmonės naujovėmis taip sėkmingai naudojasi ir „Google“ bei „Lyft“.

Eksperimentų laukas novatoriams

Į „25 pasaulinių ateities miestų“ reitingą įtrauktas Vilnius pagal tiesiogines užsienio investicijas į startuolius aplenkė tokius rimtus varžovus kaip Singapūras, Tel Avivas ir Londonas.

Sostinė gali pasidžiaugti aktyvia startuolių bendruomene, kurią sudaro daugiau nei 20 verslo centrų, pre-akceleratorių bei „smėliadėžių“. Įvertinusios Vilniaus startuolių ekosistemos teikiamus privalumus, mieste taip yra įsikūrusios tokios įmonės kaip Revolut ir Transfergo.

Miestas gabiems žmonėms

Vilnius siūlo plačią bei stiprią talentų bazę technologijų įmonėms ir startuoliams. Vilniaus informacinių ir ryšių technologijų sektoriuje dirba 21 tūkst. patyrusių specialistų, o dar 6 tūkst. darbuojasi mokslinių tyrimų ir plėtros srityje. Remiantis „Investuok Lietuvoje“ duomenimis, 85 proc. Vilniuje gyvenančių jaunų specialistų moka anglų kalbą, o pats miestas yra laikomas viena jauniausių Europos sostinių – daugiau nei pusė Vilniaus gyventojų yra jaunesni nei 40 metų.

Lietuvoje vertinama sveika pusiausvyra tarp darbo ir laisvalaikio, o keturių dienų darbo savaitė čia – vis dažniau sutinkamas modelis, kurį renkasi ne tik privačios įmonės, bet taip pat ir Vilniuje įsikūrusios viešojo sektoriaus įstaigos.

Nestandartinis mąstymas, padedantis ir krizės metu

Sostinė COVID-19 krizę pasitiko kūrybiškai – ištuštėjusios užkandinės virto mados namais su už staliukų besipuikuojančiais manekenais, o pats miestas – viena milžiniška lauko kavine. Išplatinus kvietimą, daugiau nei 400 restoranų, kavinių ir barų staliukus lankytojams išnešė į lauką, taip rodydami pavyzdį daugybei kitų užsienio miestų.

Kitos Lietuvai svarbios sritys​