Čia lengva tobulėti

Ranka pasiekiama karjera
Gyvenimas atsipalaidavus
Gamtos apsuptyje

Kur atstumai kelia šypseną ir viskas pasiekiama ranka

Trumpi atstumai, paslaugų ir pramogų įvairovė bei geras susisiekimas tarp visų šalies kampelių suteikia Lietuvai niekur neskubančios, bet nuolat į priekį judančios šalies įspūdį. Į vieną dieną čia lengva sutalpinti ištisą puokštę skirtingiausių patirčių. Užsienio turistams įspūdį palieka tai, kad nusileidę ryte Vilniaus oro uoste jie gali pasivaikščioti po UNESCO saugomą senamiestį, o po pietų jau drybsoti prie jūros ar gaudyti bangas. 

Kompaktiški miestai ir nedideli atstumai tarp jų bei efektyvus ir nuolat atnaujinamas viešasis transportas suteikia galimybę greitai atsidurti ten, kur reikia. Vidutiniškai kelionė į darbą Vilniuje trunka pusvalandį, o pajūrį iš sostinės galima pasiekti vos per tris valandas.

Kur lengva palaikyti aktyvų gyvenimo būdą, kur bebūtum

Sportas ir kitos pramogos gryname ore yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Vis daugiau tautiečių keliauja po savo šalį, o atrasti jos grožybes ir įdomybes padeda gerai išvystytas pažintinių ir dviračių takų tinklas. Vakarais miestų parkus užplūsta bėgikai, o adrenalino mėgėjai išbando savo jegas viename iš daugelio aukščiausios kokybės  vandenlenčių parkų.

Nesvarbu, kas ką „veža“ – krepšinis, orientavimosi sportas ar diskgolfas, Lietuvoje pilna įrengtų aikštelių, bet ir bendraminčių. Mėgėjai pasivaikščioti gamtoje jau atrado aplink Vilnių besidriekiantį 100 kilometrų, o maršrutą kito savaitgalio žygiui lengva susirasti programėlėje #Walk15 (kurią, tarp kitko, sukūrė tautiečiai).

Kur darbas neužgožia laisvalaikio, o laiko svarbiausiems dalykams užtenka visada

Nemokamas mokslas, sveikatos priežiūros bei aktyvaus laisvalaikio paslaugos Lietuvoje yra prieinamos visiems be išimčių, o viena dosniausių Europoje vaiko priežiūros atostogų politika (atostogų trukmė – iki trejų metų) suteikia jauniems tėvams galimybę kuo daugiau laiko praleisti su artimaisiais.

Atsižvelgiant į tai, kad užimame 6-ąją vietą EBPO pagal darbo ir asmeninio gyvenimo suderinamumą, galima drąsiai teigti, jog kokybiškas poilsis yra vertinamas ne tik šalies darbuotojų, bet ir darbdavių. Galime pasidžiaugti tuo, kad keturių dienų darbo savaitė tampa vis labiau paplitusiu modeliu ne tik privačiame versle, bet ir viešajame sektoriuje.

Čia saugu gyventi ir svečiuotis

Remiantis Ekonomikos ir taikos instituto duomenimis, Lietuva yra viena iš nedaugelio pasaulio šalių, kuriose teroristinių išpuolių grėsmė yra praktiškai lygi nuliui. Žemas nusikalstamumo lygis ir gyventojams bei svečiams iš užsienio saugios miestų gatvės yra geriausias receptas kokybiškam gyvenimui ir poilsiui.

Kitos Lietuvai svarbios sritys