Išsamiau su Lietuvos pristatymo užsienyje 2020-2030 m. strategija galite susipažinti čia.

Strategijos santrauką rasite čia.

Su Strategijos koncepcija galite susipažinti trumpame video klipe:

Bendras Lietuvos pozicionavimas

Lietuva – atvira šalis, kurioje gimsta pasauliui svarbūs sprendimai, keičiantys ne tik mūsų pačių, bet ir viso pasaulio žmonių gyvenimus. Veikiame ir svajojame neapsiribodami  šalies sienomis.

Globaliai mąstanti bei atvira Lietuva ieško partnerysčių su pasauliu verslo, kultūros, mokslo ir tarptautinio bendradarbiavimo srityse. Kurdami inovacijas, sėkmingai deriname bendruomenišką dvasią ir meistrišką improvizavimą. Esame veržlūs ir norintys tobulėti.  Imlumu naujausiems mokslo atradimams garsėjančiose įmonėse ir mokslo įstaigose lietuviai redaguoja genus, tobulina finansinius įrankius bei kuria pažangius lazerius. Tuo tarpu kultūros srityje galime pasidžiaugti pasaulinio lygio operos atlikėjais, Venecijos bienalės laureatėmis bei tuo, kad Lietuvos talentai prisideda filmuojant „Netflix“ bei „HBO“ serialus.

Taip pat kuriame glaudesnius ryšius tarp startuolių ir viešojo sektoriaus. Šie ryšiai padeda pasiekti puikių, o kartais ir netikėtų rezultatų. Tarptautinių santykių srityje Lietuvos misiją suvokiame kaip įsipareigojimą ginti laisvę ir demokratiją tiek regione, tiek  visame pasaulyje. Esame patikimas partneris Europos Sąjungos ir Šiaurės Atlanto Aljanso narėms ir laisvės šauklys Rytų partnerystės šalims.

Kas visa tai sieja? Nenumaldomas noras bendrai ir atvirai kurti, dalintis, įkvėpti.

Kūrybiška Lietuvos dvasia, pažangus valdymas ir visiems atvira kultūra idealiai tinka bendrai kurti veiksmingus sprendimus, turinčius teigiamą įtaką ne tik Liuetuvos, bet ir viso pasaulio žmonių gyvenimams.

„Atveriame mūsų žemę ir valdas visiems geros valios žmonėms“. Žodžiai, 1323 m. parašyti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino taikliai nusako nei kiek nepasikeitusį mūsų šalies požiūrį į kitas tautas. Nors skirti to meto riteriams, pirkliams ir amatininkams, jie puikiai atspindi svetingą Lietuvos dvasią, kviečiančią kurti kartu. Tuo galima lengvai įsitikinti pažiūrėjus į tai, kas Lietuvą šiandien vadina antraisiais namais. Tai ir tremtyje gyvuojantis baltarusių universitetas EHU, aibė „Brexit“ sunkumus išgyvenusių „Fintech“ įmonių, apie 1,000 startuolių (kasdien vis daugiau ir daugiau!) ir visa galybė tarptautinių verslo gigantų – nuo Vokietijos pramonininkų iki JAV biotechnologijų pradininkų.

Ekonomika (Co-create Solutions)

Co-create Solutions – pagrindinė  komunikacijos apie Lietuvą sritis.

Kalbėdami apie Lietuvą, kaip vietą sprendimams, drąsiai sakome, kad patys kuriame aktualius pasauliui sprendimus ir kviečiame verslus, startuolius, talentus iš viso pasaulio kurti juos kartu su mumis. Nekonkuruojame su Baltijos valstybėmis –  išryškindami Lietuvos privalumus, kreipiamės į potencialinius užsienio investuotojus, talentus ir prilyginame Lietuvą startuoliui. Lietuvos dydis, infrastruktūra, palanki reguliacinė bazė, talentų gausa, stiprios ir tvarios mokslo ir verslų ekosistemos finansinių technologijų, gyvybės mokslų, lazerių, informacinių technologijų ir startuolių srityse daro Lietuvą patrauklią inovatoriams, norintiems realiai išbandyti savo idėjas. Todėl Lietuva patraukli vieta kartu  kurti globalius sprendimus, keičiančius ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio žmonių gyvenimus.

Talentų pritraukimas (co-create Life)

Kalbėdami apie Lietuvą, kaip šalį patrauklią talentams, pabrėžiame, kad Lietuva – puiki vieta gyventi, kurti, dirbti, ilsėtis. Čia greitesnės karjeros galimybės, lėtesnis gyvenimo tempas, puikus darbo ir poilsio kokybės balansas, todėl Lietuvą prilyginame vienam dideliam SPA. Gamta, nedideli atstumai, pulsuojantys gyvenimu miestai kviečia gyvenimą susikurti čia – Lietuvoje. Ne veltui Lietuva pagal darbo ir gyvenimo kokybės balansą EBPO sudarytame reitinge užima 6ą vietą.

Kultūra (co-create Culture)

Kalbėdami apie Lietuvos kultūrą užsienyje, pristatome ją kaip šiuolaikinės kultūros šalį, kurią siūlome atrasti. Lietuva atvira bendradarbiavimo, idėjų mainų ir koprodukcijos projektams kurti. Lietuvos kultūros išskirtinumas – jos įvairovė ir prieinamumas tiek žiūrovams, tiek jaunajai kartai, norinčiai puoselėti savo talentus. Lietuvoje sunku išskirti vieną ar kelias meno sritis, kurioms būtų skiriamas didesnis dėmesys.  Tradiciškai visos kultūros ir meno sritys Lietuvoje stiprios ir puoselėjamos: teatras, kinas, šokis, muzika, dizainas, fotografija. Nepriklausomoje Lietuvoje užaugo jaunoji talentų karta,  savo pasiekimais garsinanti Lietuvą visame pasaulyje. Svarbių pasaulinių avangardinių judėjimų pradininkai Jonas Mekas ir Jurgis Mačiūnas pasaulį nustebino nauju, nekonvenciniu požiūriu į kiną,  meną apskritai. Jie kvietė menininkus laužyti nustatytas meno ribas, eksperimentuoti, kelti aktualius laikmečio klausimus. Šių menininkų kūryba padarė įtaką ir Lietuvos kūrėjams – nekonvencinės, unikalios saviraiškos formos mene tampa Lietuvos išskirtinumu ir vizitine kortele. Augantį šalies kūrybinių industrijų potencialą atrado garsiausi kino kūrėjų vardai – „Netflix“, „HBO“.

Valdymo sprendimai (Co-create Governance)

Kalbėdami apie šalies valdymo sprendimus, sakome, kad Lietuva atvira bendradarbiauti su pasauliu viešojo sektoriaus transformacijos srityje. Išryškiname atvirumą inovacijoms, išmanius miestus ir tarptautinį bendradarbiavimą. Visur pabrėžiame bendradarbiavimo, kūrimo kartu su pasauliu aspektus.

Lietuvos viešasis sektorius šiandien lankstus ir geba greitai reaguoti į besikeičiančią realybę – tai įrodėme ne kartą.

Viešajame sektoriuje diegiame inovacijas: Įkurta GovTech laboratorija ieško sprendimų viešojo sektoriaus problemoms, o projekto „Kurk Lietuvai“  dalyviai atneša į Lietuvos institucijas geriausią viso pasaulio praktiką.

Lietuvos sostinė valdymo efektyvumo prasme lyderiauja ne tik mūsų šalyje, bet ir pasaulyje. Kasmet miestas pateikia vis daugiau atvirų duomenų miesto plėtros, transporto, sveikatos srityse. Tai palengvina gyvenimą miestiečiams, didina sostinės patrauklumą investuotojams ir talentams.

Tarptautinio bendradarbiavimo plotmėje esame laisvės šaukliai Rytų partnerystės šalims, mums svarbios žmogaus teisės, demokratijos ir laisvės vertybės. Daug kartų patvirtinome, kad esame ištikimi principams, kuriais vadovaujamės brėždami savo vertybinę liniją užsienio politikoje.

Visuomenės vertybės

Veržlumas – ši visuomenės vertybė padėjo mums sukurti sėkmingą valstybę, veržlumas užkoduotas mūsų genuose. Siekiame tikslo, net kai aplinkybės tam nepalankios.

Pagrindinė žinutė: kuriame ir įgyvendiname tai, apie ką kiti tik kalba.

Savybės: dinamiškumas, savęs, kaip aktyviai veikiančiojo, traktavimas (angl. doer attitude), ambicingumas, proveržio alkis.

Anglų klb. Drive – In Lithuania, we do not just talk about the future, we make it happen today.

Tobulėjimas – noriai mokomės, augame, eksperimentuojame. Esame lyderiai lazerių, finansų, biotechnologijų srityse.

Pagrindinė žinutė: Lietuva –  šalis, kurios didžiausi ištekliai – nuolat tobulinamos žmonių kompetencijos ir sugebėjimai.

Savybės: naujų sprendimų paieška, greitas naujovių įsisavinimas,  noras ir užsispyrimas veikti, žengti papildomą žingsnį, daryti daugiau, išsilavinimo siekis.

Anglų klb. Constant growth – The country’s greatest resource is its insistence on constantly improving and moving forward.

Ryšys su gamta – Be gamtos neįsivaduojame savo gyvenimo, ji lydi mus kiekvienam žingsnyje.

Pagrindinė žinutė: Bet kurioje Lietuvos vietoje iki gamtos – keletas žingsnių. Tai leidžia pajusti harmoniją, ramybę, pailsėti nuo gyvenimo tempo.

Savybės: atsakomybė, ekologiškumas, pomėgis keliauti ir patirti, baltiškų tradicijų puoselėjimas.

Anglų klb. Connection to nature – Wherever you are in Lithuania, pristine nature is only a few steps away – offering you peace and harmony, and rest from the rapid pace of modern life.

Laisvė kurti – mylime laisvę, už ją kovojame kasdien. Šiandien jaučiamės laisvi kurti inovacijas, eksperimentuoti, stebinti pasaulį kūrybiniais projektais.

Pagrindinė žinutė: Atvirumas ir drąsa naujiems dalykams atveria didžiulių galimybių.

Savybės: gebėjimas kurti nekonvencines idėjas, sprendimų paieška, drąsa eksperimentuoti,  atvirumas naujovėms.

Anglų klb. Freedom to create – Facing new things with openness and courage creates huge opportunities.

Atgal į Atsisiuntimų biblioteka