Atvira platforma inovacijoms

Inovacijoms palanki aplinka
Pasaulinio lygio talentai
Verslo ekosistemos

Ryškiai šviečiančios mokslo žvaigždės

Lietuvos protai jau pasižymėjo mokslo padangėje. Vilniaus universiteto profesorius Virginijus Šikšnys yra vienas iš proveržį sukėlusių CRISPR-Cas9 genų „žirklių“ kūrėjų. Ši technologija,  leidžianti itin preciziškai keisti gyvūnų, augalų ir mikroorganizmų DNR, svariai prisideda prie vėžio tyrimų. Profesorius Šikšnys už savo atradimus buvo apdovanotas Harvardo universiteto Warren Alpert prizu, o prestižinį Kavli prizą 2018-aisiais pasidalino su būsimomis Nobelio premijos laureatėmis.

Pasaulyje pripažintų chemikų turime ne vieną. Profesorius Vladas Algirdas Bumelis prisidėjo prie 32 svarbių išradimų, naudojamų Lietuvoje ir užsienyje. Profesorius vysto genų inžinerija grįstas farmacines technologijas, kurios Lietuvai tiesia kelią į COVID-19 ir kitų ligų vakcinų gamybą.

Ryškiausia jaunosios kartos mokslininkė biochemikė dr. Urtė Neniškytė tyrinėja neuronų ir imuninių ląstelių sąveiką smegenyse. „L`ORÉAL Foundation“ ir UNESCO 2019 m. paskelbė dr. Neniškytę viena iš 15-os perspektyviausių mokslininkių. Dr. Neniškytei suteiktą „L`ORÉAL-UNESCO Women in Science“ stipendiją vėliau už nuopelnus COVID-19 ir vėžio tyrimų srityje atitinkamai atiteko dr. Ievai Plikienei ir doktorantei Joanai Smirnovienei.

Būsimieji mokslininkai – geriausi pasaulyje

Bostone rengiamame didžiausiame pasaulyje sintetinės biologijos konkurse iGEM Vilniaus universiteto studentai 2020 m. pelnė auksą ir buvo nominuoti tarp geriausių komandų net keturiose kategorijose. Konkursui pateiktas jaunųjų mokslininkų projektas „Colight“ pristatė vieną sparčiausiai besivystančių gyvybės mokslų sričių – optogenetiką.

Kitos Lietuvai svarbios sritys​