Atvira platforma inovacijoms

Inovacijoms palanki aplinka
Pasaulinio lygio talentai
Verslo ekosistemos

Verslo ekosistema, pasiruošusi inovacijoms ir plėtrai

Per kelerius metus tapusi didžiausiu finansinių technologijų centru Europoje, Lietuva įrodė savo pasirengimą greitinti procesus ir kurti partnerystes, kurios padeda įmonėms augti ir klestėti.

Naudodamasi „Brexit“ sukurtomis galimybėmis, Lietuva greitai sukūrė aiškų ir patikimą teisinį reguliavimą ir palankią infrastruktūrą įmonėms, siekiančioms iš pagrindų keisti finansų sektorių. Dėl savo dydžio ir lankstumo šalis gali būti itin lanksti ir suteikti įmonėms tokią paramą, kurios negali pasiūlyti didesni, seno sukirpimo verslo centrai.  

Lietuva suteikia idealias sąlygas vystyti eksperimentinę plėtrą ir inovacijas, todėl nenuostabu, kad mūsų šalį investicijoms pasirinko sėkmingiausios įvairių sektorių kompanijos, tokios kaip „Hollister“, „Continental“ ir „Thermo Fisher“.

Kur palankios sąlygos leidžia atsiskleisti pažangiems verslams

Lietuva ne be priežasties pakilo į i vienuoliktą poziciją Pasaulio banko „Ease of Doing Business“ reitinge. Čia verslas susiduria su mažiau biurokratinių kliūčių – procesai Lietuvoje užtrunka mažiau laiko nei kitur, todėl svarbūs sprendimai priimami greičiau. Naudojantis elektroniniu parašu, verslą galima įsteigti per 24-ias valandas, o sumokėti mokesčius taip pat galima keliais paspaudimais. Tuo tarpu biurų nuomos kainos yra itin konkurencingos Europos mastu.

Lietuvos talentai yra kitas svarbus šalies patrauklumo dėmuo. 85 proc. jaunų specialistų kalba angliškai, ir 2,000 žmonių kasmet įgauna IT srities išsilavinimą.

Šalyje veikiančios įmonės klesti ir dėl Lietuvos žmonių motyvacijos ir atkaklumo. Pakanka pažvelgti į sąrašą vietinių įmonių, kurios išaugo į savo sričių pasaulines lyderes: „Vinted“, „Trafi“, „Tesonet“, „Bored Panda“, „CityBee“, „Brolis Semiconductors“, „TransferGo“ ir „Paysera“. Tuo tarpu tai, jog Lietuvoje veikia tokie žinomi vardai kaip „Danske Bank“, „Nasdaq“, „Continental“, „Hollister“, „Hella“, „McKesson“ ir „Thermo Fisher Scientific“, liudija šalies stabilumą, saugumą ir palankumą verslo vystymui.

VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ – ne pelno siekianti tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra. Jos tikslas yra pritraukiant tarptautines įmones prisidėti prie naujų darbo vietų kūrimo, didinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, investicinį patrauklumą ir šalies žinomumą pasaulyje.

Kur galima lengvai ištestuoti naujas verslo idėjas

Lietuvoje inovatoriai randa puikią aplinką išbandyti savo idėjas rinkos sąlygomis prieš pristatydami jas pasauliui. Skirtingų institucijų sukurtose ir konkretiems sektoriams pritaikytose bandomosiose aplinkose (angl. sandbox) finansų, energetikos, transporto sričių startuoliai ir jau rinkoje įsitvirtinusios įmonės gali išmėginti savo inovatyvius produktus.

Lietuvos bankas pasaulyje išgarsėjo kaip itin progresyvus ir naujausioms finansinėms technologijoms draugiškas reguliatorius. Siekdamas būti ne vien priežiūros institucija, bet ir finansų sektoriaus partneris, Lietuvos bankas užtikrina inovacijas skatinančią reguliacinę aplinką.

Startuolio viza:

„Startuolio vizos“ programa buvo įkurta pritraukti ambicingus užsienio startuolius vystyti savo produktus Lietuvoje. Programoje dalyvaujantys verslininkai iš trečiųjų šalių gali naudotis supaprastintomis migracijos procedūromis ir greitai įsilieti į Lietuvos startuolių ekosistemą. Pretenduojantys gauti „startuolio vizą“ turi pristatyti verslo planą, o priimti į programą gauna laikiną leidimą gyventi Lietuvoje. Programa jau pasinaudojo daugiau nei 60 startuolių.

Kitos Lietuvai svarbios sritys​