Šriftas: A A A
Fonas: Baltas Juodas
Nuotraukos: Rodyti Slėpti
Sprendimai

Prasidėjo registracija į „TechHub“ pre-akceleratorių

Prasidėjo registracija į „TechHub“ pre-akceleratorių

Startuolius ir norinčius juos įkurti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia registruotis į „TechHub“ pre-akceleratorių. Penktasis programos ciklas prasidės vasario mėnesį. Intensyvių dvylikos savaičių trukmės mokymų metu jauni verslai galės įgyti žinių, padėsiančių idėją paversti realiu produktu, rasti komandos narių, prisistatyti investuotojams.

Pirmieji startuolių pasiekimai

„Džiaugiamės, kad programa ne tik suteikia vertingų verslo kūrimo žinių, bet ir iš tiesų padeda startuoliams žengti pirmuosius žingsnius verslo kelyje bei pritraukti finansavimą. Šiandien jau galime pasigirti 3 programoje dalyvavusiais startuoliais, pritraukusiais investicijas iš privačių investicinių fondų, dar 8 gavo MITA finansinę paramą, taip pat 10 startuolių jau akceleravosi užsienyje,“– sako „TechHub“ projekto vadovė Gintarė Narakienė.

Investicijų iš privačių fondų jau sulaukė trys programoje dalyvavę startuoliai. „Benme“ vysto darbuotojų naudų ir tiekėjų valdymo platformą, skirtą įmonėms bei personalo specialistams. Startuolis „Oxus.AI“ – įrankis, perklausantis kliento ir vadybininko pokalbius skambučių centruose ir įvertinantis jų kokybę įrankis. „Curtains Calculator“ –  užuolaidų ir žaliuzių skaičiuoklė, skirta įmonėms automatizuoti langų apdangalų skaičiavimus.

„TechHub“ yra intensyviausia ir daugiausiai startuolių paruošianti mokymų programa Lietuvoje. Programą jau baigė 60 startuolių, 20 pre-akceleratoriuje dalyvauja šiuo metu. Iš viso pre-akceleratorius apjungė maždaug 200 inovatorių, jiems padeda 10 programos mentorių iš Lietuvos ir užsienio, gausus būrys partnerių, inovacijų ekspertų ir investuotojų. 

Galimybės dalyvauti

Kaip ir ankstesniuose „TechHub“ pre-akceleratoriaus cikluose, startuoliai su Lietuvos ir užsienio ekspertais bei asmeniniais mentoriais išnagrinės 12 mokymų temų: išsigrynins tikslinį klientą, atliks rinkos ir konkurentų analizę, sukurs įėjimo į rinką strategiją, sužinos apie verslo steigimo, produkto vystymo, pozicionavimo, prekės ženklo kūrimo, komandos stiprinimo, finansavimo, intelektinės nuosavybės ir kitas verslo subtilybes. 

„Visu programos laikotarpiu kiekviena dalyvaujanti komanda turi savo individualų mentorių. Tai didžiausias „TechHub“ išskirtinumas, kadangi panašiose programose dalyvaujančios komandos dažnai tegauna kelių šimtų ekspertų kontaktus, į kuriuos gali kreiptis, tačiau mentoriaus ir komandos bendravimas yra nuasmenintas ir neturi tęstinumo“,– „TechHub“ išskirtinumą pabrėžia programos vadovas Gediminas Rumšas.

Programą sėkmingai baigę startuoliai turės galimybę prisistatyti (angl. pitch) investuotojų komisijai baigiamajame „Demo Day“ renginyje. Be to, geriausiai pasirodžiusios komandos bus apdovanotos vertingais prizais – bilietais į akceleratorius užsienyje bei kelionėmis į startuoliams reikalingus susitikimus su partneriais ar renginius ES valstybėse. 

Teikti paraiškas dalyvauti pre-akceleratoriuje gali visi startuoliai (didelį ir inovacijomis grindžiamą verslo plėtros potencialą turinčios labai mažos ar mažos įmonės, veikiančios ne ilgiau nei 5 metus) ar planuojantys juos įkurti. 

Daugiau apie programą organizatoriai kviečia sužinoti sausio 5 d. 16 val. informaciniame renginyje,  kurio metu pre-akceleratoriaus komanda išsamiau pristatys programos turinį, papasakos apie atranką, naudas, mentorius ir prizus. Renginio metu į visus klausimus taip pat atsakys praėjusių programos ciklų dalyviai. 

Registracija vykdoma iki sausio 9 dienos. Pre-akceleratorius prasidės vasario 7 d., atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją programa vyks nuotoliniu ar hibridiniu būdu, anglų kalba.

Registracijos anketą rasite čia.

Susijusios naujienos