Čia lengva tobulėti

Ranka pasiekiama karjera
Gyvenimas atsipalaidavus
Gamtos apsuptyje

Jaunas amžius ne kliūtis

Lietuva – jauna šalis, todėl čia įprasta, kad jaunimas stoja ne tik prie verslo, bet ir prie valstybės valdymo vairo. Geras to pavyzdys yra mūsų jaunosios kartos politikai, spėję pademonstruoti savo gebėjimus tarptautinėje arenoje. Virginijus Sinkevičius, dabar jau eurokomisaras, tapo ekonomikos ir inovacijų ministru būdamas vos 27-erių, o dabartinė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė – 31-erių.

Karjera Lietuvoje – karjera be sienų

Gyvenant ir dirbant Lietuvoje galima prisidėti prie išties globalių sprendimų. Šimtai tarptautinių įmonių, kaip kone visiems žinomos „Uber“, „Thermo Fisher“ ir „Revolut“, ir tokie perspektyvūs startuoliai kaip „NanoAvionics“, „Ziticity“ ir „CGTrader“ nuolat ieško sumanių bei talento nestokojančių naujų kolegų.

Gera žinia tiems, kuriems rūpi jų darbo kuriama vertė, – Lietuvoje plėtojamų sprendimų poveikis jaučiamas visame pasaulyje. Pirmasis šalies vienaragis „Vinted“ siūlo žiedinės ekonomikos principu veikiančią platformą milijonams mados entuziastų, o dešimtys pasaulio didmiesčių kliaujasi „Trafi“ sprendimais, užtikrinančiais sklandžias ir greitas keliones mieste.

Lietuvoje tikima mokymosi visą gyvenimą galia. Tarptautinės konferencijos su geriausiais užsienio pranešėjais (pvz., LOGIN), seminarai, mokymai, aktyvios profesionalų bendruomenės ir specialios programos universitetuose užtikrina puikią dirvą nesustabdomam augimui – Lietuvoje niekada netrūksta galimybių tiek asmeniniam, tiek profesiniam tobulėjimui.   

Mums rūpi lygybė

Lietuvos pastangos užtikrinti lygias galimybes darbe nelieka nepastebėtos. 2021 m. sudarytoje „Global Gender Gap“ ataskaitoje pagal moterų teisių ir lygių galimybių užtikrinimą užimame 8 vietą pasaulyje. Taip pat verta paminėti, kad po 2020 m. rinkimų ministerijoms vadovaujančių moterų dalis išaugo iki 43 proc., o moterų Seimo narių – iki 28 proc. Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė prisijungė prie Estijos, Danijos, Suomijos kolegių – vienintelių moterų, einančių vyriausybės vadovių pareigas ES.

Daugiau nei 77 proc. moterų aktyviai dalyvauja darbo rinkoje, be to, jos eina 70 proc. profesinių ir techninių pareigų. Lietuva taip pat yra Europos lyderė, kalbant apie moteris inžinerijos moksluose, mat moterys sudaro net 57 proc. šio svarbaus sektoriaus specialistų ir mokslo darbuotojų.

Lietuva užima antrąją vietą tarp Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) šalių pagal moterų dalyvavimą mokslo, technologijų ir inovacijų sektoriuose. Net 49 proc. profesionalų, dirbančių šiuose sektoriuose, yra moterys.

Kitos Lietuvai svarbios sritys