Čia lengva tobulėti

Ranka pasiekiama karjera
Gyvenimas atsipalaidavus
Gamtos apsuptyje

Gamta visur, kur bebūtum

Ne veltui viena iš trispalvės spalvų yra žalia – tiek miestai, tiek miesteliai ir kaimai gali pasigirti visiems prieinamų žaliųjų erdvių gausa. Lietuvos gamtą galima atrasti ne tik saugomose teritorijose, jos apstu ir Vilniuje. Iš tiesų, net 80 proc. mūsų didžiausio miesto teritorijos sudaro tyros gamtos plotai. Tai stebina svečius iš užsienio, kurie praminė Vilnių „miestu miške“.

Būtent dėl miesto rajonus juosiančių ir jungiančių miškų oras Vilniuje yra vienas švariausių Europoje. Kitų šalies miestų ir miestelių gyventojai irgi gali pasigirti žalumos oazėmis, kurios džiugina akį ir širdį.

O norintys atrasti dar stipresnį ryšį su gamta jį neabejotinai ras viename iš 5 nacionalinių ir 30 regioninių parkų. Čia lankytojų laukia jaukios poilsiavietės ir pasiklysti neleisiantys pažintiniai takai. Vis didesnio populiarumo susilaukia ir specializuoti turai į gamtą – nuo paukščių stebėjimo išvykų iki žygių laukinių gyvūnų pėdsakais.

Lietuva – vienas didelis SPA centras po atviru dangumi

Kadangi daugiau nei trečdalį šalies ploto dengia miškai, kartais gali susidaryti įspūdis, kad Lietuva yra lyg vienas didelis sveikatingumo kompleksas po atviru dangumi. Kaip bebūtų, jei norite pasimėgauti tikro SPA paslaugomis, vizito nusipelno šalies kurortai ir kurortinės teritorijos – Birštonas, Druskininkai, Palanga, Anykščiai, ir kiti. Atkurti kūno ir proto jėgas padės gydomosios purvo, mineralinių vandenų, gintaro bei kitos natūralios procedūros.

Be to, Lietuvoje yra per 6 tūkst. ežerų, kviečiančių atsivėsinti ir išsimaudyti. Kas gali būti geriau karštą vasaros dieną negu šuolis nuo lieptelio į gaivinantį vandenį?

Kitos Lietuvai svarbios sritys