Grįžti

Talentai ir kompetencijos

Lietuva tarp 190 pasaulio šalių užima 16 vietą ir yra palankiausių verslui pasaulio valstybių dvidešimtuke.
*Pasaulio banko tyrimas Doing Business 2018

Lietuva savo vaikus nuo pat mokyklos suolo skatina ugdyti ir tobulinti įgūdžius, kurių reikia šiuolaikiniame verslo pasaulyje. Mūsų mokyklose kompiuterinis raštingumas yra didžiausias visoje Europoje. Kiekvienais metais auga studijas baigusių IT specialistų skaičius.

Mes turime kuo džiaugtis ir didžiuotis: jaunieji Lietuvos talentai, jų profesiniai gebėjimai ir kvalifikacija yra vertinami pasaulyje, jie tampa geidžiamais darbuotojais ne tik gimtinėje, bet ir pirmaujančiose pasaulio įmonėse. Per trumpą nepriklausomos Lietuvos istoriją tapome aukštųjų technologijų kūrimo centru Europoje. Mūsų šalis pritraukia rekordiškai daug investicinių projektų, nuosekliai kyla pasauliniuose šalių reitinguose pagal verslo sąlygas ir konkurencingumo rodiklius.

Lietuvoje kasmet kuriasi vis daugiau didžiųjų užsienio bendrovių, kurios čia randa ypač geras darbo sąlygas ir profesionalius darbuotojus. Net 84 proc. mūsų jaunųjų specialistų puikiai kalba angliškai. Du trečdaliai Lietuvos gyventojų moka rusų, ketvirtadalis milijono šalies gyventojų – vokiečių kalbą, o dešimtys tūkstančių kalba romanų bei skandinavų kalbomis. Lietuvoje esama tarptautinių įmonių, kurios su savo klientais gali kalbėtis 26 kalbomis.

Vis daugiau lietuvių, įgijusių aukštąjį universitetinį išsilavinimą užsienyje, grįžta atgal, į gimtinę. Didžiuma jų įsitikina, kad Lietuvoje yra puikios sąlygos siekti karjeros aukštumų, auginti šeimas,  puoselėti sveiką gyvenimo būdą, bendrauti su šeima ir draugais.