Grįžti 2019.05.29

Geriausi dalykai, kuriuos turite patirti Lietuvoje

Yra dalykų, kurių neišbandę turėsite grįžti, o kartą patyrę – norėsite vėl pakartoti.

Vilnius – viena iš nedaugelio Europos sostinių, virš kurios galima laisvai skraidyti oro balionu. Susiraizgiusios senamiesčio gatvelės, raudonų čerpių stogai ir bažnyčių bokštai, Neries ir Vilnelės vagos, miesto kalvos ir parkai iš paukščio skrydžio atsiveria nauju, kvapą gniaužiančiu kampu.

Didingus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus menančią legendinę pilį ir nuostabias Trakų apylinkes apžiūrėsite pasirinkę romantišką pasiplaukiojimą jachta ar laiveliu Galvės ežeru.

Geriausias būdas pažinti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Kuršių neriją – pervažiuoti ją dviračiu! Tai padaryti yra puikios sąlygos, nes per visą Lietuvos teritorijoje esantį pusiasalio ilgį (apie 50 km) nutiesta dviračių trasa.

Laikinoji Lietuvos sostinė išsiskiria itin didele tarpukario architektūros gausa, atspindinčia tiek tarptautines bauhauzo tendencijas, tiek ypatingą lietuvišką stilistiką. Tanki jos koncentracija mieste yra unikalus reiškinys, leidžiantis miestui pretenduoti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Pamiršus laiką keliauti Baltijos jūros pakrante ieškant lietuvišku auksu vadinamo gintaro gabalėlių – vienas romantiškiausių užsiėmimų, kokius tik galite įsivaizduoti. Didesnė galimybė rasti gintaro yra po audrų į jūros krantą išmestose jūros dumblių, pagaliukų sąnašose, kriauklelių nuolaužose.

Šakotis – skanėstas, be kurio sunkiai įsivaizduojamas šventinis lietuvių stalas. Dalyvauti šio įspūdingo kepinio, kuriam sunaudojama kelios dešimtys naminių kiaušinių, gamybos procese – ne mažesnė pramoga nei šakočio ragauti.

Net 126 ežerus turinčiame Aukštaitijos nacionaliniame parke verta užlipti ant natūralios apžvalgos aikštelės – buvusios baltų šventvietės, 176 m aukščio Ladakalnio, nuo kurio atsiveria net šešių ežerų panorama.

Lietuvos kurortai Birštonas ir Druskininkai siūlo daug daugiau nei tik tradicines sveikatinimo ir poilsio procedūras. Visus metus veikiantis slidinėjimo kompleksas, mineralinio vandens inhaliacijos ir grūdinimosi procedūros po atviru dangumi ar lynų keltuvas per Nemuną – rinkitės, ką norėtumėte išbandyti!

Daugiau: www.lithuania.travel

Nuotrauka: © Go Vilnius

Informacija: VšĮ ,,Keliauk Lietuvoje“