Grįžti 2019.11.29

2020 m. Tokijo olimpinės rinktinės kandidatų sąraše daugiausia – lengvaatlečių

Ketvirtadienį Druskininkuose įvyko išplėstinis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis. Jame dalyvavo dvidešimties Lietuvos olimpinių sporto šakų federacijų atstovai.

Posėdyje buvo patvirtini 2020 metų Tokijo olimpinėms žaidynėms rengiamų sportininkų – olimpinės rinktinės kandidatų ir 2020 metų olimpinės pamainos sportininkų sąrašai. Taip pat pristatytas Lietuvos sportininkų rengimo ir dalyvavimo XXXII olimpiados žaidynėse programos „Tokijas 2020” įgyvendinimas, olimpinės rinktinės aprangos eskizai.

Tokijo olimpinių žaidynių kandidatų sąrašas nuo 157 atletų sumažėjo iki 144, artimiausios pamainos – nuo 217 iki 165.

Sportininkų-kandidatų, ruošiamų Tokijo olimpinėms žaidynėms, sąraše dominuoja lengvaatlečiai (24). Toliau rikiuojasi imtynininkai (15), dviračių sporto (14) ir irklavimo (14) atstovai. Mažiausiai, po 1 atletą, į sąrašą įtraukta iš badmintono, stalo teniso, teniso, tekvando ir žirginio sporto.

2020 metų Tokijo olimpinėms žaidynėms rengiamų sportininkų – olimpinės rinktinės kandidatų sąrašas:

Patvirtinus sportininkų sąrašus, LTOK olimpinio sporto direkcijos bei Lietuvos olimpinės komandos misijos vadovas dr. Einius Petkus pristatė pranešimą apie Lietuvos olimpinių sporto federacijų 2019 metų ataskaitas, jų poreikius bei tikslus, apžvelgė pasiruošimo Tokijo olimpinėms žaidynėms planą, tikslus, vykdymą, trukdžius bei iššūkius, medicininį bei mokslinį elitinių Lietuvos sportininkų aptarnavimą.

LR Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė pristatė ministerijos įsitraukimą į Lietuvos sportininkų bei federacijų pasiruošimą Tokijo žaidynėms, bendras Lietuvos švietimo, masinio sporto ir aukšto meistirškumo sporto tendencijas, savo kalboje palietė temas nuo sportininkų ir federacijų finansavimo iki kovos su korupcija sporte, vaikų apsaugos sporte, Pasaulinės antidopingo agentūros naujienų.

Posėdžio pabaigoje buvo pristatyti Lietuvos olimpinės rinktinės aprangos eskizai. Lietuvos olimpinio fondo direktorius Mantas Marcinkevičius informavo, jog oficialus olimpinės „4F” kolekcijos pristatymas įvyks likus 100 dienų į Tokijo olimpnių žaidynių.

Badmintonas

Vytautė Fomkinaitė

Baidarių ir kanojų irklavimas        

Ilja Davidovskij

Aurimas Lankas

Edvinas Ramanauskas

Andrejus Olijnikas

Ričardas Nekriošius

Henrikas Žustautas

Vadimas Korobovas

Arturas Seja

Mindaugas Maldonis

Simonas Maldonis

Ignas Navakauskas

Boksas

Eimantas Stanionis

Tadas Tamašauskas

Iveta Lešinskytė

Edgaras Skurdelis

Vytautas Balsys

Paulius Zujevas

Algirdas Baniulis

Buriavimas       

Viktorija Andrulytė

Juozas Bernotas

Karolis Janulionis

Martis Pajarskas

Milda Eidukevičiūtė

Dviračių sportas     

Rasa Leleivytė

Daiva Ragažinskienė

Silvija Pacevičienė

Simona Krupeckaitė

Miglė Marozaitė

Vasilijus Lendelis

Svajūnas Jonauskas

Olivija Baleišytė

Viktorija Šumskytė

Gediminas Bagdonas

Evaldas Šiškevičius

Venantas Lašinis

Gabrielius Pabijanskas

Katažina Sosna

Dziudo   

Sandra Jablonskytė

Santa Pakenytė

Gimnastika    

Robertas Tvorogalas

Tomas Kuzmickas

Imtynės          

Justas Petravičius

Edgaras Venckaitis

Paulius Galkinas

Eividas Stankevičius

Vilius Laurinaitis

Mantas Knystautas

Julius Matuzevičius

Edgaras Voitechovskis

Andrius Mažeika

Lukas Krasauskas

Danutė Domikaitytė

Kamilė Gaučaitė

Kornelija Zaicevaitė

Giedrė Blekaitytė

Greta Čeponytė

Irklavimas         

Mindaugas Griškonis

Saulius Ritter

Rolandas Maščinskas

Aurimas Adomavičius

Dovydas Nemeravičius

Milda Valčiukaitė

Ieva Adomavičiūtė

Dovilė Rimkutė

Dominykas Jančionis

Žygimantas Gališanskis

Viktorija Senkutė

Kamilė Kralikaitė

Martynas Džiaugys

Giedrius Bieliauskas

Krepšinis      

Vyrų 5×5 rinktinė

Paulius Beliavičius

Marijus Užupis

Aurelijus Pukelis

Šarūnas Vingelis

Lengvoji atletika      

Andrius Gudžius

Živilė Vaiciukevičiūtė

Edis Matusevičius

Diana Zagainova

Airinė Palšytė

Liveta Jasiūnaitė

Dovilė Kilty

Marius Žiūkas

Arturas Mastianica

Brigita Virbalytė-Dimšienė

Simas Bertašius

Agnė Šerkšnienė

Adrijus Glebauskas

Monika Vaiciukevičiūtė

Zinaida Sendriūtė

Ieva Zarankaitė

Monika Bytautienė

Remigijus Kančys

Eglė Balčiūnaitė

Modesta Justė Morauskaitė

Ignas Brasevičius

Tadas Šuškevičius

Diana Lobačevskė

Milda Eimontė

Plaukimas     

Danas Rapšys

Andrius Šidlauskas

Simonas Bilis

Deividas Margevičius

Arijus Pavlidi

Kotryna Teterevkova

Ugnė Mažutaitytė

Giedrius Titenis

Stalo tenisas  

Rūta Paškauskienė

Sunkioji atletika    

Irmantas Kačinskas

Tomas Li-čin-chai

Žygimantas Stanulis

Sergejus Lichovojus

Arnas Šidiškis

Gintarė Bražaitė

Šaudymas      

Karolis Girulis

Alisa Bogdanova

Ronaldas Račinskas

Šiuolaikinė penkiakovė

Justinas Kinderis

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė

Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė

Dovydas Vaivada

Tekvondo

Klaudija Tvaronavičiūtė

Tenisas      

Ričardas Berankis

Tinklinis                                                                                                  

Lukas Každailis

Arnas Rumševičius

Arturas Vasiljevas

Robertas Juchnevičius

Urtė Andriukaitytė

Vytenė Vitkauskaitė

Ieva Dumbauskaitė

Irina Zobnina

Žirginis sportas       

Andrius Petrovas

Informacija: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas