Grįžti

Keliauk Lietuvoje

Kuršių nerija - unikali Lietuvos vietovė, įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Lietuva – taip paprastai mes vadiname Lietuvos Respubliką. Lietuvos Respublika Baltijos jūros pietrytinėje pakrantėje užima 65 286 kvadratinių kilometrų plotą ir yra sudaryta iš penkių etnografinių regionų – Aukštaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos.

Nuo 2004 metų Lietuva yra Šengeno erdvėje, viena iš Europos Sąjungos valstybių narių. Per vidines ES sienas įvažiuoti čia galima laisvai, pasienio kontrolės nėra.

Nuo 2015 metų Lietuvos Respublika priklauso euro zonai.

Atvykę į Lietuvą, nepraleiskite pro akis išskirtinių Lietuvos vietų, įrašytų į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Jos net keturios: unikalus Lietuvos sostinės – Vilniaus istorinis centras, kvapą gniaužiančio grožio smėlio juosta Baltijos jūroje – Kuršių nerija, legendomis ir padavimais apipinta, piliakalniais nusagstyta Kernavė, Žiulio Verno romanų vertas fizinės geografijos paminklas – Struvės geodezinio lanko punktai.

Tikri Lietuvos perlai – nepaprasto grožio vietose išsibarstę Lietuvos aukštuomenei priklausę rūmai, pilys ir dvarai. Pasakojantys šalies ekonomikos ir kultūros istoriją, jie kviečia iš arčiau pažinti ano meto bajorų ir didikų gyvenimo būdą. Šiandien įspūdingos menės virtusios įmantriai dekoruotais viešbučiais, restoranai stebina tradiciniais dvarų virtuvės patiekalais.

Vilniuje kelkite akis į viršų – mūsų sostinė yra fantastiškas baroko miestas. Subtilios architektūrinės senojo miesto formos, įvertintos ir saugomos UNESCO, natūraliai įsilieja į modernų daugiakultūrį šurmulį. Gaivus, naujas, modernus ir svetingas Vilnius plačiai atveria duris pirmai pažinčiai ir kviečia sugrįžti tuos, kurių nepalieka abejingų. Įsimylėti sostinę lengva: meno galerijos, koncertų salės, netikėti muziejai ir žinoma – kulinarinės klajonės po gurmaniškus restoranus, jaukius senamiesčio gatvelių barus, triukšmingus naktinius barus. Naktys čia karštos net ir šalčiausią žiemą, o pažintys po baroko skliautais ir žydinčiais kaštonais pavasarį išsiskleidžia gražiausiais prisiminimais.

Vilniuje visada galite rinktis – gyventi mažame kempinge, pačiame miesto centre, nakvoti po šimtus metų skaičiuojančio vienuolyno skliautais, pro atvirus langus girdėti bažnyčių varpų skambesį, ilsėtis moderniuose šiuolaikinės architektūros apartamentuose, jaukiame šeimos viešbutyje, elegantiškame meno ar dizaino viešbutyje, o gal įsikurti kambariuose, kurie priklauso pasaulyje gerai žinomiems viešbučių tinklams.

Kultūros įvykių uraganas įsuko antrąjį pagal dydį Lietuvos miestą – Kauną. Į 2022-uosius jis žengia įgyvendindamas ambicingą Europos kultūros sostinės projektą, kuris deklaruoja šiuolaikinės kultūros, bendruomenės, dalijimosi ir vietos talentų idėjas.

Lietuva – nepaprastai gera vieta pailsėti, atgauti jėgas, pabėgti nuo didmiesčių triukšmo į ramybės, gryno oro ir natūralaus mineralinio vandens šaltinių žemę – Druskininkus ir Birštoną. Senas kurortų tradicijas puoselėjantys miestai atgaivą kūnui ir sielai siūlo įspūdinguose SPA. Jums neabejotinai patiks mineralinio vandens baseinai, natūralaus gydomojo purvo procedūros, gintaro kambariai, ypatingi Lietuvos žolynų kvapai ir geriausių medicinos specialistų, dietologų, masažistų paslaugos. Suvienytos gamtos ir žmogaus jėgos daro stebuklus, – štai todėl kasmet populiariausi Lietuvos kurortai sulaukia lankytojų antplūdžio.

Kad ir kiek turtų Lietuvoje turėtume, didžiausias iš jų – žmonės. Jie mūsų šalyje nepaprastai draugiški, paslaugūs, geranoriški ir puikiai kalbantys užsienio kalbomis.