Grįžti

Gamta ir klimatas

Keturi metų laikai – keturios visiškai skirtingos Lietuvos.

1/3

Lietuvos teritorijos užima miškai.

6000

Tiek ežerų Lietuvoje.

Lietuva – žalias lygumų kraštas Šiaurės Europoje ant Baltijos jūros kranto. Šiaurėje išsidėsčiusi Latvija, viena iš trijų Baltijos sesių, rytuose – Baltarusija, pietuose – Lenkija, pietvakariuose – Rusijai priklausanti Kaliningrado sritis, vakaruose už Baltijos – Skandinavija. Žalios spalvos pas mus daug – esame miškų šalis, išsaugojusi šimtametes sengires ir miškų kampelius, kuriuose prieglobstį randa reti paukščiai ir gyvūnai. Miškai užima net trečdalį Lietuvos teritorijos.

Jei pažiūrėtumėte į mūsų šalį iš viršaus, pamatytumėte žydras ežerų akis ir laukus vagojančias melsvas upes, kurios savo vandenis neša į Baltijos jūrą. Pasipuošęs balto smėlio paplūdimiais, kvepiančiomis pušų juostomis, jaukiais miesteliais ir kaimeliais, vasaromis pajūris sukviečia būrius poilsiautojų.

Ieškantys ramybės ir natūralios gamtos renkasi Kuršių neriją – unikalią smėlio juostą, skiriančią Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Legenda byloja: ilgą balto smėlio juostą savo prijuostėje sunešė ir supylė kadaise tame krašte gyvenusi milžinė Neringa. Smėlis turėjo žvejų kaimus apsaugoti nuo jūros pabaisos, kuri skandindavo žvejų laivus ir plėšydavo jų tinklus. Atsidėkodami Neringai, žvejai pusiasalį pavadino jos vardu.

Legendos legendomis, bet Kuršių nerija – unikalus Europoje kopagūbris. 97 kilometrų ilgio pusiasalis skiria Kuršių marias ir Baltijos jūrą. Šiaurinė pusiasalio dalis priklauso Lietuvai, o pietinė – Rusijai.

2000 metais Kuršių nerija įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šiandien unikali Kuršių nerijos gamta ir etnokultūrinis paveldas yra itin vertingas Lietuvos pajūrio elementas. Jam saugoti čia įkurtas nacionalinis parkas.

Dar vienas mūsų turtas, kurį itin branginame, – gėlas vanduo. Galime pelnytai vadintis gėlo vandens valstybe – Lietuvoje glūdinčios vandens atsargos yra bent septynis kartus didesnės, nei gebame sunaudoti. Požeminių šaltinių dosniai dalijamu mineraliniu vandeniu mėgaujamės ir prie pietų stalo, ir atgaudami jėgas SPA.

Mūsų žiemos šaltos, o vasaros – karštos. Vasaromis temperatūra mūsų šalyje pakyla iki +30, o žiemą nukrenta žemiau -25 laipsnių pagal Celsijų. Ruduo džiugina įvairiaspalvių lapų paletėmis, pavasaris svaigina žiedų kvapais. Keturi metų laikai – keturios visiškai skirtingos Lietuvos.