Reikalingas Flash įskiepas

Parsisiųskite Flash įskiepą

Get Adobe Flash player

Steve‘as Forbsas: Neapdainuoti Europos didvyriai
Steve‘as Forbsas: Neapdainuoti Europos didvyriai | 2010-05-25
  „Forbes“ žurnalo vyriausiojo redaktoriaus Steve‘o Forbso straipsnis, publikuotas žurnalo interneto portale, parengtas pagal interviu su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi jam viešint Jungtinėse Amerikos Valstijose šių metų gegužės pradžioje:  plačiau
Titulinis

Naujienų prenumerata

Naujienos

2010-03-04

"Kaziuko mugė 2010" kviečia į smagų šurmulį

 Į Vilniaus senamiesčio gatves, kaip ir kiekvieną pavasarį, kovo 5-7 dienomis sugrįžta smagiai šurmuliuojanti Kaziuko mugė. 

Istoriniai šaltiniai liudija, kad ši šventė nuo pat savo gimimo buvo ne tik tautodailininkų ir liaudies meistrų sambūris, sutraukdavęs amatininkus iš atokiausių Lietuvos kampelių bei kaimyninių šalių, bet ir linksmas, nuotaikingas mugės lankytojų ir dalyvių pasibuvimas su akį traukiančiais artistais bei įvairiausių žanrų muziką grojančiais muzikantais. 

Vilniečius ir miesto svečius į Gedimino prospektą pakvies tradicinių gaminių ir kulinarinio paveldo gamintojai iš visos Lietuvos. Prospekto pradžioje įsikurs tradicinių amatų kiemeliai, kuriuose bus pristatomi sertifikuoti tautinio paveldo produktai. 

Medžio drožėjai prekiaus skulptūromis, buities rakandais, žaislais, muzikos instrumentais, karpinių karpytojai - popieriaus karpiniais, užuolaidomis ir paveikslais, kalviai - kalvių dirbiniais, puodžiai - ąsočiais, puodais, puodynėmis, puodais, lėkštėmis puodeliais, dubenimis, vytelių pynėjai - pintais baldais, namų apyvokos rykais.

Tautinių juostų audėjos, pynėjos pirkėjų akis vilios įvairiaspalvėmis kaišytinėmis, vytinėmis, rinktinėmis juostomis, mezgėjos - mezginiais, nėriniais, kulinarinio paveldo gamintojai skanėstų mėgėjus trauks Kaziuko riestainiais, ragaišiais, meduoliais, įvairiais sūriais sūreliais, vyks tradicinių amatų demonstravimas.

Lankytojai turės galimybę stebėti, kaip dirba amatininkai, galės ir patys išbandyti savo sugebėjimus ar įsigyti meistro sukurtų bei pagamintų produktų, paragauti aludarių iš Šiaurės Lietuvos virto alaus, susipažinti su virimo tradicijomis.

Žemės ūkio ministerija, tęsdama tradicijas, kaip ir praėjusiais metais, remia tradicinių amatų populiarinimą. Daugiau kaip 50 tradicinių amatininkų skirta parama tautinio paveldo produktams Kaziuko mugėje pristatyti. 
 

Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.

Atgal