Back

Sportas

Visas pasaulis žaidžia futbolą, o mes – krepšinį! Lietuvos aukštaūgių pavardes gerai išmokę prestižinių Europos krepšinio klubai ir NBA krepšinio lyga. Tačiau Lietuvos sporto istorija prasidėjo gerokai anksčiau – jau po Pirmojo pasaulinio karo lietuviai sportininkai dalyvavo olimpinėse žaidynėse ir pasaulio arenose stojo į kovą su garsiausiais priešininkais.

Lietuvos olimpiečiai

Olimpinės mūsų šalies rinktinės „LTeam“ ženklas – ąžuolo lapas. Nuo senovės lietuvių garbinamas, stiprybę simbolizuojantis medis tarsi įprasmina didelius šalies siekius – kovoti iki galo ir laimėti. Pirmą kartą savo atstovus į VIII vasaros olimpines žaidynes Paryžiuje Lietuva pasiuntė 1924 metais. Lietuviai sportininkai iš nepriklausomos Lietuvos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 17 kartų ir iškovojo 68 įvairių spalvų medalius.

Krepšinis – antroji religija

Nuo tada, kai 1921-aisiais krepšinis pasiekė Lietuvą ir Kaune 1922-aisiais įvyko pirmosios oficialios krepšinio rungtynės, daugelis mažų berniukų turi svajonę – tapti garsiais krepšininkais, tokiais kaip šiandieninis Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas, krepšinio legenda Arvydas Sabonis ar vienas pirmųjų NBA lygoje pradėjusių žaisti europiečių – Šarūnas Marčiulionis, arba šių dienų Lietuvos krepšinio legendos Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis. Lietuvos krepšininkai tris kartus tapo Europos čempionais, lygiai tiek pat kartų laimėjo čempionato sidabro medalius. Tris kartus iš eilės lietuviai iškovojo vasaros olimpinių žaidynių bronzą ir vieną kartą laimėjo Pasaulio krepšinio čempionatą.

Medaliai iš stadionų ir plaukimo takelių

Lietuvoje yra daugiau nei 130 tūkstančių profesionalių sportininkų. Juos treniruoja daugiau nei pustrečio tūkstančio trenerių. Lietuviai veržiasi į priekį plaukimo takeliuose, dviračių trasose, lengvosios atletikos maniežuose, bokso ir kovos menų ringuose, jūros bangose, sniego ir smėlio trasose. Medalius Lietuvai veža plaukikė Rūta Meilutytė, stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas, dviratininkė Simona Krupeckaitė, disko metikas Aurimas Gudžius, geležiniu žmogumi vadinamas ilgųjų nuotolių bėgikas Gediminas Grinius ir daugybė kitų.